۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

اراک - ایرنا - فرمانده سازمان بسیج سازندگی سپاه پاسداران کشور گفت: ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بسته معیشتی پارسال بین آسیب‌دیدگان ویروس کرونا که از حمایت دستگاه‌های دولتی برخوردار نبودند، توزیع شد.

سردار «محمد زهرایی» روز شنبه در آئین توزیع هشت هزار بسته معیشتی سپاه روح‌الله استان مرکزی به مناسبت‌ هفته دفاع مقدس در اراک، افزود: نهضت کمک مومنانه بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه پارسال آغاز شد و با حمایت آحاد مردم تا پایان سال مردم پنج برابر نهادهای اجرایی در این طرح مشارکت کردند. 
وی ادامه داد: نهضت کمک مومنانه پارسال در ۹ عنوان و با بیش از ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بسته معیشتی انجام شد وعلاوه بر آن ۴۰ هزار بسته جهیزیه به نوعروسان اهدا شده و پنج هزار و ۲۸۰ زندانی جرایم غیرعمد نیز از زندان آزاد شدند. 
فرمانده بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: امسال برای نهضت کمک مومنانه ۹ مرحله برنامه‌ریزی شده و دهه پایانی ماه صفر مرحله پنجم آن است و تا این لحظه از سرعت و کیفیت قابل قبولی برخوردار است و این فرآیند تا پایان کرونا ادامه دارد. 
سردار زهرایی بیان کرد: انقلاب اسلامی در امتداد نهضت عاشورایی است که با تکیه بر ولایت فقیه و رابطه قلبی بین امام و امت مسیر و ارزش‌های دینی  را احیا کرد و جبهه استکبار از ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی به دنبال ضربه زدن به مسئله ولایت و رابطه میان مردم و امامت است. 
وی اضافه کرد: مسیر دفاع مقدس الهی و ارزشمند و  مبتنی بر معنویت است و تقدیم ۲۳۰ هزار شهید در این دوران نشان از این مسئله دارد. 
فرمانده بسیج سازندگی کشور  افزود: دشمنان دست از بدخواهی و توطئه علیه نظام اسلامی ایران برنمی‌دارند هر روز  شگردها را  تغییر می‌دهند چراکه دفاع مقدس با استکبار جهانی ثابت کرد دیگر توان و اجازه تعدی و تجاوز علیه ملت ایران با سویه نظامی ندارند و دیگر نمی‌تواند با اقدام نظامی اهداف خود را پیش ببرد و درهم کوبیدن پایگاه عین الاسد نشان از این مسئله دارد. 
سردار زهرایی ادامه داد: برخی مسئولان شرایط جنگ اقتصادی را به‌خوبی درک نکردند و دشمن از این مسئله در دامن زدن به ناامیدی استفاده می‌کند و مردم و مسئولان باید باور جنگ اقتصادی داشته باشند و در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان مشارکت همه‌جانبه کنند و برای موفقیت در این جبهه عزم ملی و مشارکت آحاد مردم نیاز است. 
فرمانده سازمان بسیج سازندگی سپاه پاسداران کشور افزود: تئوری اقتصاد مقاومتی بر مفاهیم اقتصاد اسلامی و انقلابی منطبق است و اگر محقق شود مشکلات اقتصادی را به‌شکل سریع‌تر ررفع می‌کند. 
وی اظهار داشت: ایجاد دولت اسلامی پیش زمینه ساخت تمدن اسلامی است و امیدمی‌رود که دولت سیزدهم در این مسئله پیشتاز باشد ومردمی کردن اقتصاد مهمترین ماموریت در شرایط کنونی کشور است. 
در این آئین هشت هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha