طرح جهش تولید در دیمزارهای قزوین کلید می‌خورد

قزوین - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح جهش تولید در دیمزارهای استان با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجید اسماعیلی روز شنبه در نشست هماهنگی طرح جهش تولید در دیمزارهای استان قزوین، افزود: این طرح با هدف ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی، تحقق الگوی کشت ابلاغی و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در سال زراعی جاری (۱۴۰۰-۱۴۰۱) اجرایی خواهد شد.

وی یادآور شد: این طرح امسال تقریبا در نیمی از استان های کشور اجرا می شود که قزوین یکی از آنها است.

این مسوول گفت: در این طرح، روی محصولات مهم و استراتژیک همچون گندم، جو، حبوبات، دانه های روغنی و گیاهان علوفه ای تمرکز شده است.

وی اظهار داشت: در قالب این طرح ۱۵ هزار هکتار گندم، پنج هزار هکتار جو، چهار هزار هکتار حبوبات و چهار هزار هکتار دانه های روغنی و ۲ هزار هکتار نیز گیاهان علوفه ای به شکل دیم در دیمزارهای استان قزوین کشت خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: در کنار ارتقای معیشت و سطح درآمد روستاییان، استفاده حداکثری از نزولات جوی با رویکرد ارتقای ضریب امنیت غذایی در این طرح مورد توجه قرار دارد.

اسماعیلی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به منظور خرید ادوات و ماشین آلات کشاورزی با همکاری بانک ملی، بیمه کردن اراضی زیر کشت و تامین نهاده های مورد نیاز از جمله بذرهای گواهی شده و کود از جمله خدماتی است که در این طرح به کشاورزان متقاضی ارایه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha