رشته ژورنالیسم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد راه‌اندازی می‌شود

تهران - ایرنا - رشته ژورنالیسم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد با تصویب شورای گسترش دانشگاه‌­های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: رشته ژورنالیسم پزشکی شاخه‌ای از علوم میان رشته‌ای و تلفیقی از علم و فناوری و هنر است که با تدوین و انتشار مستندات تحقیقاتی و گزارش‌های علمی مرتبط با تحقیقات پزشکی به ارتقای سطح سلامت جامعه وگسترش مرزهای دانش درحیطه‌های علوم پزشکی کمک می کند.

در سال‌های اخیر، همگام با توسعه دانش در زمینه‌های علوم پزشکی و روزنامه‌نگاری و فناوری‌های مرتبط با نشر و فناوری اطلاعات شیوه انتشار نتایج تحقیقات علمی وپژوهشی گسترش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

دانش آموختگان این رشته با رعایت حقوق مالکیت معنوی، تاکید بر اصول نگارش واخلاق نویسندگی به طراحی، تهیه، تنظیم، نگارش ومدیریت مبتنی برشواهد متون علمی، ویرایش متون ومقالات علمی، تهیه گزارش‌های علمی - اجتماعی با رعایت نکات روانشناختی به انتقال و گسترش دانش واطلاعات درحوزه سلامت می پردازد.

بر این اساس، در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌­های علوم پزشکی، با راه ­اندازی رشته "ژورنالیسم پزشکی" در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته با ظرفیت پذیرش 2 دانشجو برای یک دوره از سال تحصیلی ۱۴۰۰ در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران موافقت شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha