واشنگتن بار دیگر مدعی آمادگی بازگشت به مذاکرات برجام شد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه امریکا مدعی شد که کشورش آماده بازگشت به مذاکرات برجام است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای وزارت خارجه آمریکا، «ند پرایس»  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته خاطر نشان کرد: ما هم البته اظهارات امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران که گفته است ایران به میز مذاکرات باز می‌گردد را شنیده‌ایم. لازم است از آنها پرسیده شود که منظور از عبارت «زود» یا «خیلی زود» چیست.

ند پرایس در ادامه خاطر نشان کرد: ما به نوبه خود آماده بازگشت به وین و به نتیجه رساندن مذاکرات مان هستیم؛ مذاکراتی که  باید به سرعت پیش از بسته شدن پنجره فرصت بازگشت به برجام، انجام شود.

وی افزود: ما بسیار آشکار اعلام کرده ایم که آماده انجام این کار هستیم. به ویژه اینکه همه اعضای گروه ۱+۵ این هفته و هفته‌های اخیر بر لزوم از سرگیری هر چه سریعتر مذاکرات توافق داشته‌اند و این مهم است که این مذاکرات از جایی که در ماه ژوئن (خرداد ماه) متوقف شد، از سرگرفته شود.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی مطرح شده است که حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران اخیرا در دیدار با جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نیویورک تاکید کرد: ما با جدیت در حال بررسی سوابق مذاکراتی هستیم و دولت جدید مذاکرات را از سر خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، با تاکید بر اینکه تهران در حال بررسی رویکردها و مطالعه پرونده برجام است، اظهار کرد: ان شاءالله در اولین فرصت به میز مذاکرات بازخواهیم گشت اما میز مذاکره ای که نتیجه بخش و ثمربخش باشد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha