دستورالعمل برگزاری آیین ورود نودانشجویان به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آستانه سال تحصیلی جدید، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، دستورالعمل برگزاری آیین ورود نودانشجویان را به صورت ترکیبی از حضور و مجازی ابلاغ کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در این نامه با گرامی‌داشت فرارسیدن بهار علم و دانش، سال تحصیلی را آغازی دیگر در شکوفایی و کسب معرفت بیان کرد. 

وی با اشاره به اینکه ورود به دانشگاه مرحله جدیدی در زیست آینده سازان کشور است، افزود: این مرحله گذار از دوران نوجوانی به جوانی است و این انتقال که نمادی از خوداتکایی و مواجهه با افق‌های جدید را با خود به همراه دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نیازمند برنامه‌ریزی صحیح است.

وی با تأکید بر دو مؤلفه دانشوری و فرهنگ دوستی که اساس فرآیند شکل گیری انسان دانشگاهی است، اضافه کرد: در این مرحله باید هویت جدید دانشجویان برای آنان به درستی باز تعریف شود و این امر یکی از مهم‌ترین رسالت دانشگاه است.

غفاری در بخش دیگری از این نامه آورده است: اکنون در آغاز تحصیلی جدید به سر می بریم، لازم است تا تمهیدات لازم جهت برپایی «آیین نودانشجویان» با هدف معرفی دانشگاه و فضای علم و دانش اتخاذ شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تأکید کرد: با توجه تداوم شیوع همه گیری بیماری کرونا، ضروری است ضمن رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ترتیبات لازم به منظور برگزاری این آیین به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی فراهم شود.

 در بخشی از این دستورالعمل نیز، شیوه برگزاری آیین نو دانشجویان متناسب با شرایط کرونایی تبیین شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha