دمای هوای خراسان رضوی ۱۱ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از ظهر روز یکشنبه روند کاهش دما در سطح استان آغاز می‌شود و طی ۲ روز آینده دمای هوا حداقل هفت درجه و حداکثر ۱۱ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

زهرا عنایتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هفته روز دوشنبه سردترین روز است که هم حداقل و هم حداکثر سرما به طور محسوسی احساس می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا یکشنبه افزایش وزش باد در سطح استان خراسان رضوی خواهیم داشت که وزش باد در نواحی بادخیز شدیدتر خواهد شد و همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین از فردا در نیمه شمالی و شرقی استان با افزایش وزش باد و ابرناکی هوا مواجه خواهیم بود و احتمال بارش باران، رگبار و رعد و برق نیز در این نواحی پیش بینی می شود.

عنایتی با بیان این که دمای هوای مشهد روز گذشته بین ۱۷ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است افزود: دمای هوای مشهد امروز ظهر حداکثر ۳۶ درجه سانتی‌گراد و امشب ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای ۱۱ درجه سلسیوس و درگز با بیشینه دمای هوای ۴۰ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سبزوار با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha