نماینده مجلس: کرونا بیشترین آسیب را به نظام تعلیم و تربیت وارد کرد

گنبدکاووس - ایرنا - نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با تبریک بازگشایی مدارس گفت که شیوع کرونا در حدود ۲ سال گذشته آسیب‌های زیادی به بخش‌های مختلف وارد کرد که بیشترین آن به حوزه نظام تعلیم و تربیت بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امانقلیچ شادمهر روز شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن شدن زنگ ایثار و شهادت که در دبستان خیرساز "محمد شهرکی" روستای کمتر توسعه یافته "فیضیه یک" از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: ورود بدون برنامه دانش آموزان به فضای لجام گسیخته مجازی و دوری آنها از آموزش حضوری بویژه در مسائل تربیتی  و نیز ترک تحصیل شمار زیادی از فرزندان این مرز و بوم از مهمترین آسیب‌های کرونا به حوزه آموزش و پرورش بود ضمن اینکه در کل کشور ۳.۵ میلیون دانش آموز اینترنت نداشتند و به همین تعداد نیز فاقد گوشی هوشمند و یا تلبت بودند. 

وی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای واکسیناسیون ۵۲ درصدی افراد جامعه علیه کرونا، ابراز امیدواری کرد که با تسریع در واکسیناسیون دانش آموزان و بازگشایی کامل مدارس در یک تا ۲ ماه آینده، آسیب‌های اشاره شده که دغدغه خانواده‌ها و مسوولان است، کمتر شده و از بین برود.

شادمهر از محمد شهرکی نیکوکار گنبدی که علاوه بر ساخت مدرسه روستای فیضیه یک درسال ۹۱، هر ساله در آغاز سال تحصیلی به حدود ۵۰ دانش آموز مقطع ابتدایی این روستا نیز لوازم تحریر و بسته‌های معیشتی اهدا می‌کند، قدردانی کرد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم با تبریک بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریور تا ۶ مهر) گفت که بازگشایی مدارس برابر مصوبات ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا (حضوری و مجازی و یا تلفیقی) صورت گرفته و به تدریج و بهبود وضیعت آموزش در همه مدارس مناطق شهری و روستایی این شهرستان حضوری خواهد شد.

عبدالقدیر کریمی افزود: درسایه تلاش‌های کادر درمان و انجام واکسیناسیون کرونا و نیز همراهی مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شیوع کرونا و مبتلایان به بیماری در گنبدکاووس روند رو به کاهش دارد.

نماینده مجلس: کرونا بیشترین آسیب را به نظام تعلیم و تربیت وارد کرد
اهدای لوازم تحریر و بسته معیشتی به دانش آموزان توسط محمد شهرکی نیکوکار گنبدی

همچنین مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین مراسم گفت که از امروز  ۸۶ هزار و ۹۰۰ دانش آموز دختر و پسر این شهرستان به همراه پنج هزار و ۸۹۶ فرهنگی که ۹۵ درصد آنها هر ۲ دُز واکسن کردنا را دریافت کردند، سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری، مجازی و یا تلفیقی آغاز خواهند کرد.

کمال الدین نظرنژاد افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزان در روستاها که جمعیت دانش اموزی کمتری دارند در ۲۲۱ کلاس درس به صورت حضوری آموزش خواهند دید و در بقیه روستاها و مناطق شهری نیز فعلا کلاس‌ها به‌صورت مجازی خواهد بود.

وی اضافه کرد: از ۱۵ مهرماه در روستاها با جمعیت دانش آموزی بالا و در مناطق شهری نیز از اول آبان ماه آموزش‌ها به تدریج حضوری خواهد شد ضمن اینکه کلاس‌های کارگاهی و عملی هنرستان‌ها نیز از امروز به صورت تلفیقی برگزار خواهد شد.

به گفته نظرنژاد، مدارس و خانواده‌ها باید شیوه نامه‌های بهداشتی را در مدت حضور در مدرسه به‌صورت کامل رعایت نمایند ضمن اینکه سرانه خرید وسایل بهداشتی و ضدعفونی نیز در اختیار مدارس گنبدکاووس گذاشته شده است.

محمد شهرکی نیکوکار گنبدی نیز دراین مراسم با تبریک بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس، گفت: برای آموزش و تربیت نسل آینده همه باید به دولت کمک نمایند زیرا دولت به تنهایی قادر به انجام این رسالت بزرگ نیست.

وی افزود: کمک و دستگیری از نیازمندان و فراهم کردن شرایط برای تحصیل فرزندان آنها یک وظیفه انسانی و اخلاقی است که همه افراد با تمکن مالی مناسب می‌توانند به این حوزه ورود نمایند.

به گزارش ایرنا، روستای کمتر برخوردار فیضیه یک از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس با افزون بر ۲۷۰ نفر جمعیت که ۵۰ نفر آن دانش آموز مقطع ابتدایی هستند در فاصله ۳۵ کیلومتر از مرکز شهرستان واقع است.

توزیع کیف و لوازم تحریر برای مصرف یکسال تحصیلی و نیز یک بسته غذایی به ارزش تقریبی پنج میلیون ریال از جمله کمک‌های نیکوکار گنبدی به دانش آموزان این روستا بود.

علاوه بر این محمد شهرکی هر سال در آستانه سال تحصیلی حدود هشت هزار بسته لوازم تحریر (کیف، مداد، خودکار، دفتر و ....) بین دانش آموزان نیازمند استان گلستان و برخی استان‌های محروم اهدا می‌کند که به درخواست وی مبلغ این اقلام ذکر نمی‌شود.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha