استاندار فارس: پیگیر افزایش واکسیناسیون برای امکان آموزش حضوری هستیم

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت:به دنبال این هستیم تا با افزایش روند واکسیناسیون و تقویت ایمنی جامعه در مقابل کرونا، زمینه را برای ارائه آموزش حضوری به دانش آموزان و بهره مندی آنها از نعمت حضور معلم فراهم کنیم.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، شنبه در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در شیراز افزود: از ابتدای شیوع کرونا در استان کوشش بسیار شد تا زمینه ارائه آموزش در فضای مجازی و همچنین برنامه شاد در استان تقویت شود و  پهنای باند وسیع تری از فضای مجازی به این امر اختصاص داده شد که مجموعه این اقدامات سبب شد که در نقاط مختلف استان افزون بر ۹۷ درصد مدارس تحت پوشش شبکه شاد قرار گیرند.
وی، مهرماه را یادآور شکوفایی علم، دانش و آگاهی دانست و ادامه داد: مدرسه مکان بالندگی دانش آموزانی است که می‌توانند آینده ساز کشور باشند، نیروی انسانی سرمایه اصلی هر کشور است و بالندگی، توسعه، خلاقیت و ابتکاری که نیروهای انسانی می‌توانند داشته باشند در نتیجه آموزش و پرورش است.
رحیمی اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش یک نقش بسیار اساسی در بالندگی و پیشرفت کشور است و نقشی است که می‌تواند انسان‌هایی خداباور، خلاق، پیشرو، اخلاق‌مدار، قانونگرا و جامعه پذیر را برای کشور تربیت کند کما اینکه شهدای ما در همین مدارس و در مکتب امام حسین (ع) به رهبری امام راحل آموزش دیدند و در آن زمان توانستند برای کشور و ملت بزرگ ایران افتخارآفرینی کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم دانش آموزان ما نیز با دریافت آموزش در زمینه اخلاق، ایثار و حق طلبی بتوانند سربازان خوبی برای کشور در راه حفظ کیان کشور باشند.
همزمان با آغاز مهرماه افزون بر ۹۰۰ هزار دانش آموز در فارس سال تحصیلی جدید را در مقاطع مختلف آغاز می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha