اسناد کلان علمی چراغ راه تحول نظام آموزشی در رسیدن به پیشرفت جامع است 

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: اهتمام به اجرای دقیق اسناد کلان علم و آموزش کشور به خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی چراغ راه تحول نظام آموزشی در رسیدن به پیشرفت جامع و استقرار جامعه اسلامی است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر سعیدرضا عاملی در پیام خود آورده است: فرزندان عزیزم، آینده سازان ایران زمین، معلمین، اساتید و مدیران محترم؛ شروع سال تحصیلی جدید که نویدبخش طلیعه روشن برای ایران اسلامی است را تبریک می‌گویم. امیدوارم به برکت اربعین حسینی که نماد بازگشت به سوی حق و نویدبخش فرهنگ مقاومت در راه استقرار جامعه اسلامی است، دانش آموزان و دانشجویان این سرزمین در پناه سالار شهیدان باشند و با تحصیل علم و دانش و با همت معلمان و اساتید بزرگوار که به فرموده معمار بزرگ انقلاب کار انبیا را انجام می‌دهند، راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی را هموار کنند و بتوانند فارغ التحصیلانی تربیت کنند که به فرموده مقام معظم رهبری پرچم تمدّن نوین اسلامی را به اهتزار دربیاورند.

وی در این پیام آورده است: ایران اسلامی نیازمند جوانان و نوجوانانی منظم، تلاش‌گر، شجاع، باسواد، متدیّن، دارای ابتکار، پیش‌گام در کارهای مفید و موثر، خودباور و برخوردار از ظرفیت کار جمعی است. تقویت کیفیت زندگی، احیای ارزش‌های اسلامی، تقویت اخلاق اسلامی، ارتقای کرامت انسانی، نظم و مسئولیت اجتماعی و صیانت از محیط زیست و تقویت خلاقیت‌های دانشی برای پیشرفت علمی و فناوری با نگاه دستیابی به شاخص‌های تمدن‌ نوین اسلامی، مسیری روشن برای فرزندان این سرزمین است که با همت والای دانش آموزان، دانشجویان، اساتید و اولیا امری شدنی و دست یافتنی است.

عاملی تاکید کرده است: البته اینها همه در گرو داشتن نظام آموزشی با ثبات و پیشرو و تلاش و همت مستمر و انقلابی است. اهتمام ویژه به اجرای دقیق، کامل و برنامه‌ریزی شده اسناد کلان علم و آموزش کشور به خصوص «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، «نقشه جامع علمی کشور» و «سند دانشگاه اسلامی» چراغ راه تحول نظام آموزشی برای رسیدن به پیشرفت جامع و استقرار جامعه اسلامی است. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام تبریک خود آورده است: فضای همکاری، همدلی، صمیمیت و حمایت از یکدیگر لازمه هر نوع موفقیت در فضای علمی است. رعایت اخلاق اسلامی، داشتن زبان و رفتار مهربان و دلسوزانه، رعایت کرامت انسانی و قدم گذاشتن در مسیر حل مشکلات اجتماعی و تلاش برای پیشرفت ایران اسلامی در مسیر ترسیم شده حکیم انقلاب اسلامی و رهبری فاخر جمهوری اسلامی ایران، رمز موفقیت در این مسیر است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha