بیشترین تخلف های صنفی شاهرود گرانفروشی و کم فروشی است                 

شاهرود - ایرنا - مدیر بازرسی و نظارت اصناف شاهرود گفت : تعداد ۴۰۷ پرونده تخلف صنفی امسال در این شهرستان تشکیل شد که گرانفروشی، کم فروشی و تقلب، درج نکردن قیمت و نصب نکردن نرخ نامه، تداخل صنفی و عدم ارائه فاکتور به ترتیب بیشترین پرونده ها را به خود اختصاص دادند.

حامد هوشیار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش تخلف های این پرونده ها یک میلیارد و ۸۰۲ میلیون و ۸۷۵ هزار ریال است که در تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود.

وی با بیان اینکه امسال سه هزار و ٦٣٣ بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان شاهرود انجام شد، تصریح کرد: در این بازه زمانی ۳۸۱ شکایت حضوری و تلفنی هم به ثبت رسید.  

مدیر بازرسی و نظارت اصناف شهرستان شاهرود گفت:  از اواخر سال ١٣٩٩ طرح پلاک گذاری واحدهای صنفی در سطح شهرستان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

 هوشیار با بیان اینکه تعداد ٦ هزار و ۳۱۵ واحد صنفی شناسایی و پلاک گذاری شدند، تاکید کرد:  از این تعداد ٩٦٠ واحد صنفی اخطار ماده ٢٧ یا همان فاقد پروانه کسب و عدم رویت پروانه را دریافت کردند.

وی ابراز داشت: تعداد ٧١٢ ابلاغ ماده ٢٨ قانون نظام صنفی برای تمدید دفترچه عضویت اتحادیه مربوطه و یا جابجایی واحد صنفی به متصدیان این واحدها داده شد.

 مدیر بازرسی و نظارت اصناف شهرستان شاهرود، افزود: در این بازه زمانی در جهت کنترل و نظارت بیشتر بازار بیش از ٧٥ گشت مشترک طرح های نظارتی برکالاهای اساسی از جمله مرغ و تخم مرغ، قند و شکر، برنج و روغن، گوشت و لبنیات، لاستیک و روغن موتور، سیمان، میوه و تره بار نیز با همکاری سایر دستگاه های نظارتی به سرانجام رسید.

عرضه تخم مرغ  تنظیم بازار در بخش خانوار

مدیر بازرسی و نظارت اصناف شهرستان شاهرود گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف خانواده ها ۲۰۵ هزار ریال تعیین شد.

هوشیار با بیان اینکه واحدهای صنفی مجاز باید قیمت تعیین شده را رعایت کنند اظهار داشت: مردم برای اطمینان خاطر بیشتر از واحد های صنفی دارای پروانه فروش مرغ و تخم مرغ خرید کنند.

وی از مردم خواست هرگونه گران فروشی، کم فروشی و تخلف صنفی را به سامانه تلفنی ۱۲۴ و یا شماره تلفن ۰۲۳۳۲۳۶۶۷۰۷ ستاد خبری بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان شاهرود اعلام کنند.

به گزارش ایرنا ،  شهرستان شاهرود دارای بیش از ۹هزار واحد صنفی دارای پروانه است. این واحدها زیرمجموعه ۳۴ اتحادیه به فعالیت می پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha