سرعت وزش تندباد در اشنویه به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی اشنویه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد در این شهرستان به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

صالح راوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزش باد شدید که از روزهای گذشته در این شهرستان آغاز شده، ادامه دارد و توام با گرد و غبار است.

وی ادامه داد: گرد و غبار و تندبادهای موقتی در جنوب استان ادامه دارد و از امروزدر مناطق مرکزی و شمالی سرعت باد کاهش می یابد.

رییس اداره هواشناسی اشنویه با بیان اینکه تندباد موجب خسارت به باغات میوه شده، افزود: تندباد همچنین رفت و آمد مردم در سطح گذرگاه ها و معابر عمومی را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است.

راوندی افزود: دیروز نیز سرعت وزش باد در این شهرستان به ۶۵ کیلومتر بر ساعت رسید که مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به وجود آورد. 

به گزارش ایرنا، در شهرستان مرزی اشنویه هم اکنون یک ایستگاه هواشناسی در شهر و ۲ ایستگاه باران سنجی نیز در روستاهای سنگر و بخش نالوس این شهرستان در حال فعالیت است.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی و در یک منطقه سردسیر و کوهستانی هم مرز با کشورعراق و ترکیه واقع شده است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha