بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی سال تحصیلی را آغاز کردند

بجنورد- ایرنا- بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی روز شنبه طی آیینی با حضور مسوولان استانی و ۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدرسه حضرت رسول اکرم (ص) شهر بجنورد آغاز کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در این آیین اظهار داشت: این تعداد دانش آموز در هشت هزار کلاس درس  و بیش از ۲ هزار آموزشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

مهدی مودی با بیان اینکه آموزش حضوری  تدریجی در سه مرحله برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است، گفت: در نخستین مرحله دانش آموزان برای کلاس هایی با ظرفیت ۱۵ نفر دارند در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین متوسطه اول و دوم بخش آموزش مهارتی و فنی حرفه ای و مناطق عشایری که ۱۵ درصد به شبکه شاد دسترسی ندارند حضوری خواهد بود.

وی افزود: اما در مرحله دوم  مدارسی که  تا ۳۰۰ دانش آموز دارند به صورت آموزش ترکیبی مجازی از امروز و به صورت حضوری  از اول آبان ماه برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: در مرحله سوم، مدارسی که بیش از ۳۰۰ دانش آموز دارند از ۱۵ آبان ماه حضوری و از سوم مهرماه مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی همچنین در خصوص آموزش پایه اول ابتدایی اظهار داشت: باتوجه به اینکه کلاس اول پایه آموزش است و احتمال بسیار براینکه دانش آموزان در این دوران بیشترین آسیب را خواهند دید به همین دلیل کلاس هایشان به صورت محدود و حضوری برگزار می شود.

 مودی  با بیان اینکه تا ۱۵ مهرماه تمامی فرهنگیان دُز دوم واکسن را دریافت می‌کنند گفت: همچنین تمامی رانندگان سرویس مدارس واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی در خصوص فعالیت کادر مدارس در شرایط کرونایی گفت: حضور مدیران و معاونان در مدارس الزامی است و حضور معلمان با توجه به شرایط وضع شده خواهد بود.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این آیین گفت: با گسترش واکسیناسیون معلمان، زمینه حضور دانش آموزان در کلاس های درس فراهم شده است.

محمد وحیدی گفت: آموزش و پرورش بدون محور قرار دادن معلم و شاخص‌های روبه رشد نخواهد بود.

دیگر نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: کرونا تنها سلامت را تهدید نکرده است بلکه بر نظام تعلیم و تربیت و رفتار دانش آموزان نیز اثر گذاشته است.

سید محمد پاکمهر  با بیان اینکه اولیا نگران حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس هستند گفت: باید آسیب های  روحی و رفتاری آنها را نیز مدنظر قرار داد و باید این نگرانی ها با اطلاع رسانی برطرف شود.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا دانش آموزان به سمت فضای مجازی رفته و اینک با حضوری شدن مدارس امیدواریم که این عقب افتادگی در دانش آموزان جبران شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha