۳ کارخانه راکد آرد در سیستان و بلوچستان طی یک سال گذشته فعال شدند

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۳ کارخانه‌ راکد آرد این استان به منظور تامین نیازهای داخلی منطقه در یک سال اخیر احیا و مجدد فعال شدند.

ماندانا زنگنه روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تعداد بالای روستاها و بُعد مسافت سیستان و بلوچستان سبب شده بود تا در توزیع آرد ورودی به استان مشکلاتی به وجود آید که نرسیدن آن به مناطق دوردست‌تر یکی از آنها بود در نتیجه برای حل و رفع این موارد احیای کارخانه‌های آرد این خطه با جدیت بیشتری در دستورکار قرار گرفت.

وی ادامه داد: بدین منظور  نشست‌های متعدد برگزار شد و در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان کارخانه آرد «ستاره ایرانشهر» با ظرفیت اسمی تولید ماهانه یک‌هزار و ۲۰۰ تن آرد به چرخه تولید بازگشت و در حوزه مرکز استان هم کارخانه آرد «تفتان طلایی خاش» با ظرفیت اسمی تولید یک‌هزار و ۳۰۰ تن آرد در ماه احیا شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین در شمال استان سرانجام کارخانه آرد «زابل» در شهرستان نیمروز با ظرفیت اسمی تولید ماهانه یک‌هزار و ۲۰۰ تن آرد به چرخه تولید بازگشت.

وی افزود: با توجه به اینکه نان قوت قالب مردم سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود در کنار احیای کارخانه‌ها سهمیه آرد وارد شده به استان نیز سه هزار تن افزایش یافت.

زنگنه تاکید کرد: علاوه‌بر این، محدودیت صدور مجوز صنفی واحدهای نانوایی با سهمیه آرد صنف و صنعت در سیستان و بلوچستان هم رفع شد.

وی ادامه داد: همچنین برای تسریع در ارسال آرد به مناطق مختلف استان از جمله روستاهای دورتر  از مرکز شهرستان‌ها هم برای خرید ۳۰ دستگاه نیسان و ۱۰ دستگاه کامیون حمل آرد به مناطق روستایی و عشایری از محل صندوق کارآفرینی امید کشور مجوز اخذ تسهیلات کم بهره گرفته شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha