مقام حماس : فرار اسرای فلسطینی از زندان جلبوع، یک پیروزی بزرگ بود

تهران - ایرنا -نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت که عملیات فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، پیروزی بزرگی برای ملت فلسطین و شکستی برای دشمن صهیونیستی بود. این عملیات به کوری چشم زندانبانان صهیونیست با موفقیت انجام شد و این بخشی از نبرد ما علیه دشمن صهیونیستی است.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صالح العاروری در گفتگو با شبکه الاقصی پیرامون آخرین تحولات فلسطین تاکید کرد: عملیات جلبوع تاثیر عمیقی بر جامعه صهیونیستی داشت و این ۶ اسیر سیلی محکمی به دشمن زدند.

وی افزود: قهرمانان تونل آزادی به عموم ملت فلسطین یادآوری کردند که اسرای دلاوری در زندان‌ها محبوس هستند که باید آزاد شوند و وظیفه ما این است که به کوری چشم دشمن، برای آزادی آنان تلاش کنیم همانطور که در قراردادهای مبادله قبلی چنین کاری کردیم.

به گفته وی بازداشت مجدد این ۶ اسیر، یک فاجعه نیست و این هرگز عزم و اراده اسرا و مجاهدان فلسطینی در زندان‌ها را تضعیف نخواهد کرد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: ملت فلسطین در یافا، الناصره، النقب، غزه، قدس و هر مکان دیگری به آرمان خود پایبند است و اگر این ملت آرمان خود را رها کرده بود، از مدت‌ها پیش شکست خورده بود. ملت فلسطین در سرتاسر این سرزمین یکپارچه و متحد است.

العاروری گفت: آماده کمک‌رسانی به اسرا در صورت رویارویی با سازمان زندان‌های صهیونیستی هستیم. به باور من اوضاع به سمتی خواهد رفت که دشمن صهیونیستی اصلا تصورش را هم نمی‌کند.

مقام فلسطینی اظهار داشت: یک اجماع ملی بر سر اعتصاب سراسری در حمایت از اسرا شکل گرفته بود که همین مسئله دشمن را وادار به عقب‌نشینی قبل از آغاز اعتصاب کرد.

به گفته او جز قراردادهای مبادله اسرا که دشمن صهیونیستی را وادار به آزادی اسرا به ویژه اسرای محکوم به حبس‌های طولانی‌مدت کند، راه دیگری برای آزادی آنان وجود ندارد.

وی با تاکید دوباره بر پایبندی حماس به وعده آزادی ۶ اسیر فراری، گفت که اظهارات ابوعبیده (سخنگوی گردان‌های قسام) سند و مدرک برای تمامی کسانی است که به وعده‌های قسام اطمینان دارند.

العاروری با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از مصر، ترکیه، آلمان و قطر خواسته برای امضای این قرارداد مداخله کنند ، تاکید کرد ؛ ما بی‌بها هیچ چیزی به دشمن نخواهیم داد. اسرای فلسطینی و مسجد الاقصی حساس‌ترین موضوع برای ملت فلسطین هستند و در نبرد شمشیر قدس دشمن صهیونیستی مقابل دیدگان جهانیان خوار و ذلیل شد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی بیش از پیش درک کرده که اگر خطوط قرمز در مورد مسجد الاقصی را زیر پا بگذارد، چه خواهد شد، گفت که رژیم اشغالگر صهیونیستی در صورت هرگونه تعرض به مسجد الاقصی متحمل شکستی بزرگ خواهد شد و ملت فلسطین به ویژه ساکنان قدس هرگز اجازه هیچگونه تغییری در این مسجد را نخواهند داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha