حماس: موافقت کنگره با تجهیز گنبد آهنین، به اشغالگران امنیت نمی‌بخشد

تهران - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که موافقت کنگره آمریکا با تجهیز گنبد آهنین هرگز به اشغالگران امنیت نمی‌بخشد و سرانجام این رژیم زوال و نابودی است.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین ، جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که موافقت کنگره آمریکا با کمک یک میلیارد دلاری جهت تجهیز مجدد سامانه گنبد آهنین بیانگر جانبداری بی چون و چرای این کشور از رژیم اشغالگر صهیونیستی است که به حد شراکت در دشمنی با ملت فلسطین و نابودی رویاها و خواسته‌های ملی آن و ایستادن در کنار سران جنایتکار دشمن رسیده است.

عبداللطیف قانوع سخنگوی حماس تصریح کرد که ادامه حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی و مجهز بودن به سامانه گنبد آهنین و توانمندی نظامی بالا، هرگز امنیت را برای این رژیم در برابر ضربات مقاومت به ارمغان نمی‌آورد و این رژیم سرانجام رو به زوال و نابودی خواهد بود.

قانوع از تشکیلات خودگردان نیز خواست به دولت آمریکا دل خوش نکند و موضعی علیه جانبداری بی‌پایان و همه‌جانبه این کشور از رژیم صهیونیستی اتخاذ کند.

قانون تخصیص اعتبارات تکمیلی سامانه گنبد آهنین روز پنجشنبه در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد و اکنون در راه سنا است.

پس از مخالفت برخی نمایندگان با اختصاص این کمک‌ها و تهدید آن‌ها به عدم تصویب لایحه قانون بودجه دولت، لایحه جداگانه‌ای به صحن مجلس نمایندگان آمریکا رفت و به تصویب رسید.

بر اساس این لایحه، یک میلیارد دلار اعتبار اضافی به وزارت دفاع اختصاص می‌یابد تا آن را برای تهیه سیستم دفاعی گنبد آهنین در اختیار رژیم اسرائیل جهت مقابله با تهدیدات موشکی کوتاه برد قرار می دهد.

این لایحه اکنون رویه مشابهی را در سنا طی می کند و در صورت تصویب در سنا برای تبدیل شدن به قانون باید به امضای جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha