جوانان جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند

قشم- ایرنا- یک عالم دینی قشم گفت: ۱۸۹ هزار و ۱۸۳ نفر از شهدای ایران را در جنگ تحمیلی جوانان زیر ۳۰ سال تشکیل می‌دادند که نشان از آن دارد که جوانان دفاع مقدس را رقم زدند.

حجت الاسلام محمد طاهری‌فرد شامگاه جمعه در نخستین نشست تبیین گام دوم انقلاب در باغ گیاه‌شناسی قشم افزود: پنج میلیون نفر از مردم ایران حماسه دفاع مقدس را خلق کردند که ۲۲۰ هزار نفر شهید شدند.

وی ادامه داد: ۱۶ هزار شهید در جریان بمباران مناطق مسکونی به شهادت رسیدند و  ۸۵ هزار  بسیجی و ۴۸ هزار ارتشی نیز در میدان جنگ به مقام شهادت نایل شدند.

این عالم دینی تصریح کرد:  همچنین ۳۳ هزار دانش آموز، ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو، ۳ هزار و ۳۱۷ طلبه دیگر شهدای دفاع مقدس را تشکیل داده اند.

وی افزود: ۸۸ مسیحی، ۱۸ کلیمی، ۹ دزرتشتی، ۲ هزار غیر ایرانی، و ۶ هزار و ۴۰۰ شهید زن از دیگر اطلاعاتی است که درباره شهدای دفاع مقدس مورد توجه قرار دارد.

طاهری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: این آمار در تاریخچه انقلاب به عنوان یکی از محورهای بیانه گام دوم انقلاب قابل بررسی و تحلیل است.

وی افزود: در بحث از تاریخچه انقلاب اسلامی،آغاز شدیدترین دشمنی‌ها و پیشرفت های شگرف  ایران نیز قابل بررسی است.

این عالم دینی ادامه داد: بیانیه گام دوم علاوه بر تاریخچه ،دارای ۲ محور اساسی دیگر شامل ویژگی‌ها و الزامات آینده انقلاب اسلامی ایران است.

وی گفت: از جمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی، حضور جوانان در عرصه‌های گوناگون کشور پایبندی به آرمان‌ها، عصر جدید مقاومت در برابر قدرت‌ها، جوانمردی و مروت، طرح شعارها بر اساس فطرت و انعطاف در عمل است.

طاهری افزود: استفاده از ظرفیت‌های کشور، امید و نگاه خوشبینانه به آینده، دستیابی به قله‌های دانش و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دیگر مباحث مطرح در محور نگاه به آینده ر ا تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد:  مبارزه با فساد، ممنوعیت بی عدالتی ، ممنوعیت غفلت از قشر نیازمند، حراست کامل از استقلال  و آزادی  کشور، حفظ عزت ملی و مقابله با ترویج سبک زندگی غربی از دیگر مولفه‌های مطرح در بحث نگاه به آینده است.

این عالم دینی خاطرنشان کرد: در این بیانیه ۴۱ بار کلمه جوان تکرار شده که نشان از اهمیت نگاه به نسل آینده کشور برای دمشارکت در اداره کشور دارد.

نخستین نشست تبیین گام دوم انقلاب همزان شامگاه جمعه، همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار شد. در پایان این نشست، فیلم ایستاده در غبار برای حاضران اکران شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha