شمار شهرستان‌های قرمز کرونایی استان مرکزی افزایش یافت

اراک - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شمار مناطق قرمز کرونا در استان مرکزی بر اساس آخرین وضعیت اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ۲ شهرستان افزایش یافت.

«یاسر قربانی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده در سوم مهرماه جاری، علاوه بر ساوه شهرستان‌محلات نیز از وضعیت نارنجی( پرخطر)  به قرمز ( خیلی پرخطر) تغییر شرایط داده است.
وی بیان کرد: شهرستان‌های اراک، خمین شازند،دلیجان و فراهان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: در این گزارش شهرستان‌های زرندیه، خنداب، تفرش، آشتیان و کمیجان در فهرست وضعیت زرد کرونا قرار دارند.
قربانی اظهار داشت: با توجه به اینکه وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان  شکننده‌ است و امکان تغییر شرایط وجود دارد، انتظار می‌رود شهروندان در صورت انجام واکسیناسیون همچنان رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی را مدنظر داشته باشند.
وی، با اشاره به اینکه میزان ابتلای کرونای مردم استان نسبت به ۱۰ روز گذشته به یک سوم کاهش یافته است، گفت: تزریق واکسن در کاهش میزان فوتی و همچنین بستری در بخش بستری در آی سی یو نقش موثر داشته است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه میزان استقبال مردم از انجام‌ و سرعت واکسیناسیون و قابل توجه است گفت: اکنون در ۲۷ مرکز در سطح استان و همچنین هشت مراکز استان، تزریق  واکسیناسیون انجام می‌شود و روزانه به‌طور میانگین بیش از ۱۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند.
قربانی بیام کرد: سه مرکز انجام واکسیناسیون از امروز (شنبه) در مصلی بیت المقدس اراک، شهید سلیمانی و سعید شفقت  در اراک از ساعت هشت صبح تا ۲۲ به‌صورت مستمر فعال است و به مردم خدمات درمانی مناسب ارایه می‌دهد.
وی خاطر نشان کرد: زمان ورود واکسن فایزر به کشور به‌طور دقیق مشخص نیست وبهتر است مردم برای بهبود ایمنی و کاهش کرونا در اسرع وقت نخستین واکسن در دسترس را تزریق کنند.
۲۷۵مورد ابتلای جدید به کرونا بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد.
تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون به ۹۳ هزار و ۸۰۸ نفر رسیده و تعداد فوتی‌ها نیز به ۲ هزار و ۶۹۷ نفر رسیده است.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha