کاروان نظامی آمریکا در ناصریه عراق مورد حمله قرار گرفت

بغداد-ایرنا- یک کاروان نظامی ائتلاف آمریکایی در ناصریه استان ذی قار عراق دو بار مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، منابع نزدیک به مقاومت جمعه شب با اعلام این خبر افزودند، این حمله دو مرحله‌ای را گروه مقاومتی موسوم به «سرایا اولیاء الدم» در عملیاتی به نام «ثار السبایا» انجام داده و تصاویر آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

حملات به کاروان‌های پشتیبانی، منافع و نیروهای آمریکایی در عراق در طول یکسال و نیم گذشته به نحو برجسته افزایش یافته و برخی از گروه‌های مقاومت توانسته‌اند پایگاه‌های نظامی آمریکا را در «عین الاسد» (الانبار)، «الحریر» (اربیل) و «ویکتوریا» (نزدیک فرودگاه بین‌المللی بغداد) هدف قرار دهند.

تاکنون دولت عراق و نیروهای آمریکایی از شناسایی هویت واقعی گروه‌های مقاومت نوظهور و ممانعت از این حملات به منافع آمریکا در عراق ناکام مانده‌اند.

نیروهای آمریکایی با وجود گذشت بیش از یکسال از مصوبه پارلمان این کشور در مورد خروج اشغالگران از عراق همچنان از این اقدام سر باز می‌زنند.

آمریکایی‌ها به بهانه حضور داعش در عراق همچنان بر ادامه اشغال این کشور در حالی تاکید دارند که اخبار متعددی حاکی از جابجایی هوایی عناصر داعش به وسیله بالگردهای آمریکایی در عراق و سوریه وجود دارد و اساسا آمریکایی‌ها سال‌هاست که اقدامی علیه تروریست‌های داعشی نکرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha