کارهای جهادی در زمینه‌ راهسازی و آبرسانی در بشاگرد صورت گرفته است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به طرح‌های راهسازی در محورهای «چهارده روستا»، «زیرکوه»، «پشتکوه» و «بیخکهنو تا شمسون» بشاگرد و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در این شهرستان صورت گرفته است.

فریدون همتی جمعه شب پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر افزود: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر تکمیل شده است و قطعه دوم به طول هفت کیلومتر  و قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است.
وی بیان داشت: قطعه چهارم این مسیر که رفت و آمد در آن برقرار است، پس از احداث قطعه های دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستورکار خواهد بود.
استاندار هرمزگان با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این طرح، ادامه داد: امیدواریم در سالجاری و یا سال آینده این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل رفت آمد در این چهارده روستا خواهد شد.
استاندار هرمزگان یادآورشد: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه در بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به این استان ها متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
همتی با اشاره به بازدید از روستاهای محور بشاگرد و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در نشستی بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.
وی همچنین به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سالجاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدام‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در این شهرستان رسیده‌ایم.
استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای طرح‌های و همچنین پیگیری‌های نماینده مردم شرق استان  در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای طرح‌ها در شهرستان بشاگرد قدردانی کرد.

حسین رییسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با قدردانی از پیگیری‌ها و اقدام‌های استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان گفت: اقدام‌های انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.
حسین رییسی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدام‌های صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای ۲ طرح بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha