ستاد مرکزی اربعین حسینی: امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد

تهران- ایرنا- ستاد مرکزی اربعین حسینی در جدیدترین اطلاعیه خود، با اعلام اینکه مرزهای زمینی برای زوار اربعین حسینی با توجه به سیاست‌های دولت عراق همچنان بسته بوده و امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد، از زائرین عزیز درخواست کرد به هیچ عنوان به سوی مرزهای زمینی حرکت نکنند.

به گزارش جمعه شب ایرنا از وزارت کشور، در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه‌های قبلی درباره بسته بودن مرزهای زمینی مجددا به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند مرزهای زمینی برای زوار اربعین حسینی با توجه به سیاست‌های دولت عراق همچنان بسته بوده و امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد و از زائرین عزیز درخواست می‌شود به هیچ عنوان به سوی مرزهای زمینی حرکت نکنند.

این اطلاعیه می افزاید: متاسفانه به رغم اطلاعیه‌های قبلی تعدادی از هموطنان با تجمع در مناطق مرزی باعث بروز مشکلاتی برای مردم و بروز خطراتی برای خود شده اند، ضمن اینکه سهمیه صدور ویزای ورود به عراق افزایش پیدا نکرده و کماکان مرزهای هوائی برای اعزام زائرین اربعین امسال از سوی عراق تعیین شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی، امکان اعزام زائرین عزیز اربعین از این طریق میسر نیست و از آنجا که امکاناتی هم برای پذیرائی از زوار در این مبادی پیش بینی نشده، لازم است هموطنان عزیز تحت تأثیر خبرسازی های غیر موثق قرار نگرفته و مطلقاً از عزیمت به سوی مرزها اجتناب فرمایند.

در پایان اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین حسینی، ابراز امیدواری شده است با کنترل بیماری کرونا و فروکش کردن امواج این بیماری، امکان زیارت مضجع شریف سبط نبی مکرم اسلام حضرت امام حسین ابن علی علیه السلام برای همه هموطنان عزیز فراهم شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha