رییسی: زمینه اعزام زائران اربعین به میزان پذیرش دولت عراق فراهم می‌شود

ایلام - ایرنا - رییس جمهوری گفت: زمینه اعزام زائران اربعین به عتبات عالیات به میزان پذیرش از سوی دولت عراق فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی شامگاه جمعه در نشست خبری پایان سفر به استان ایلام اظهار داشت: چنانچه دولت عراق سهمیه اعلامی را افزایش دهد اعزام زائران نیز به تناسب افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: به وزیر راه و شهرسازی دستور داده شده است که از هر گونه اجحاف در زمینه هزینه سفر به عتبات عالیات باید جلوگیری شود و نظارت کامل در این زمینه صورت گیرد.

رییس جمهوری با اشاره به مصوبات سفر امروز به استان ایلام، گفت: این استان ظرفیت های بسیاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی دارد که بهره برداری از آنها در آینده موجب توسعه استان و افزایش اشتغال و تولید و تقویت بخش های پایین دستی پتروشیمی و ایجاد ارزش افزوده خواهد شد.

رییسی افزود: در حوزه آب و خاک بویژه سامانه گرمسیری باید کار جهادی جدی انجام شود چرا که تاخیر در این طرح موجب خسارت است و در این زمینه وزارت نیرو پیگیری می کند تا حداقل فاز نخست این سامانه مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی به پروژه های آب و فاضلاب استان اشاره کرد و گفت: تکمیل و توسعه طرح های این حوزه نیازمند تزریق بودجه ارزی و ریالی است که در سفر امروز مورد تصویب قرار گرفت.

رییس جمهوری به طرح های حوزه فرهنگ استان اشاره کرد و افزود: یکی از این موارد جمع آوری مدارس کانکسی و کپری است که در مدت کوتاهی همه این مدارس تبدیل به ساختمان می شوند.

رییسی اظهار داشت: عدم تکمیل پروژه های نیمه تمام در استانها موجب خسارت است و تکمیل این طرح ها در استان در مصوبات امروز لحاظ شده و در اولویت قرار می گیرد.

وی یادآور شد: مصوباتی در حوزه کشاورزی و دامداری ایلام به تصویب رسید که می تواند این استان را به قطب تولید محصولات تبدیل کند که از طریق وزرات جهاد کشاورزی این مصوبات از هفته آینده به کشاورزان اعلام می شود.

رییس جمهوری همچنین از تکمیل پروژه های نیمه تمام درمانی استان تا اوایل سال آینده خبر داد.

رییسی به مشکلات حاشیه نشینی اشاره کرد و افزود: روستاییان به علت مشکلاتی نظیر بیکاری و کم آبی به حاشیه نشینی در شهر روی آورده که در این زمینه باید رفع مشکلات آنها با جدیت دنبال شود.

وی از تشکیل کارگروه ویژه پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی در نهاد ریاست جمهوری خبر داد و یادآور شد: مجموع مصوبات در شورای اداری به صورت کامل تشریح شد.

وی در ادامه به دیداری مردمی اشاره کرد و گفت: تمامی درخواست ها و مطالبات مردم در این سفر در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد و برخی از در خواست های مردمی نیز مقرر شد توسط استاندار حل و فصل شود.

وی تاکید کرد: برنامه داریم هیچ نامه ارسالی مردم به ریاست جمهوری بی پاسخ نماند.

رییس جمهوری ادامه داد: مدیران این استان باید از ظرفیت جوانان تحصیلکرده بومی در مشاغل مدیریتی و سازمان های استان استفاده کنند و اعلام می کنم که این مدیران در صورت توانایی در مناصب مدیریتی کشوری نیز استفاده می شوند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس‌ جمهوری صبح روز جمعه در چهارمین سفر استانی خود از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد و مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان قرار گرفت.

رییس جمهوری در این سفر از سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی بازدید کرد.

دیدار با مردم و نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهوری در استان ایلام است.

وزرای کابینه نیز از دیروز به تدریج به استان ایلام آمده‌اند.

رییس جمهوری پیش از این به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha