فرمانده ارشد آمریکا خواستار مذاکرات بیشتر با روسیه شد

تهران- ایرنا- ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا جمعه شب اعلام کرد که ایالات متحده باید به دنبال مذاکرات نظامی بیشتری با روسیه باشد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال میلی افزود، آمریکا باید راه‌هایی را برای گسترش تماس‌های نظامی با روس‌ها از جمله اجازه دادن به ناظران هر کشور برای نظارت بر مانورهای جنگی کشور دیگر مورد بررسی قرار دهد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیشنهاد نزدیک تر شدن تماس‌های آمریکا با روسیه را در راستای تلاش گسترده برای افزایش شفافیت و کاهش خطر درگیری میان دو کشور مطرح کرد.

میلی که روز چهارشنبه در فنلاند با ژنرال والری گراسیمواف همتای روسی خود دیدار داشته است در بازگشت به آمریکا به خبرنگاران گفت: تماس‌های نظامی میان دو قدرت بزرگ در حال حاضر تا حد زیادی محدود به رهبران ارشد مانند وزیر دفاع و فرماندهان عالی متحدین برای اروپا است.

وی افزود: ایالات متحده ممکن است به دنبال این باشد که روسای ارتش این کشور بتوانند روابط قوی تری با همتایان روسی خود برقرار کنند که در حال حاضر مجاز نیست. به این ترتیب به عنوان مثال رهبران نیروی دریایی می‌توانند در صورت بروز تنش در دریا از درگیری جلوگیری کنند.

ژنرال میلی تاکید کرد که اجازه دادن به ناظران برای حضور در مانورها و سایر تغییرات ارزش بررسی دارد، ما ممکن است این کار را انجام ندهیم، اما حداقل باید به آن نگاهی بیندازیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha