شهادت جوان ۲۸ ساله فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها

تهران - ایرنا- وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در شهر رام الله جمعه شب اعلام کرد که یک جوان فلسطینی براثر شلیک نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده است.

 به گزارش ایرنا از تارنمای خبری فلسطین الیوم، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای تصریح کرد، این جوان که «محمد خبیصه» نام داشت در حملات روز جمعه ارتش رژیم صهیونیستی به تظاهرات مردم فلسطین در شهرک بیتا در جنوب نابلس از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و با جراحت شدید به بیمارستان النجاح بیتا منتقل شد، اما بر اثر شدت جراحت جان سپرد.

شهرک بیتا در جنوب نابلس چند ماهی است شاهد تظاهرات ضد شهرک سازی شهروندان این منطقه است که هر بار با حملات نظامیان صهیونیست روبه رو می‌شود. حملات نظامیان صهیونیست به تظاهرات بیتا تاکنون هشت شهید و صدها زخمی برجای گذاشته است.

امروز همچنین هفت فلسطینی دیگر به ضرب گلوله پلاستیکی نظامیان صهیونیست زخمی و ده‌ها نفر دیگر هم بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

خبرگزاری فلسطینی وفا فلسطین نیز روز جمعه از حمله نظامیان رژیم صهیونسیتی به تظاهرات ساکنان روستای «کفر قدوم» علیه شهرک سازی در شرق «قلقیلیه» در کرانه باختری خبر داد و افزود: نظامیان رژیم صهیونیستی با گلوله و گازهای سمی به شرکت کنندگان در تظاهرات حمله کردند که بر اثر آن دهها نفر مجروح شدند.

روستای «کفرقدوم» روزهای جمعه و شنبه هر هفته شاهد تظاهرات ضد اشغالگران است.

همچنین فلسطینیان ساکن «نابلس» و «قلقیلیا» روز جمعه در اعتراض به تداوم شهرک سازی رژیم صهیونیستی بر روی اراضی فلسطینیان تظاهرات کردند.

در جریان این تظاهرات درگیری‌هایی نیز میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در شهرک‌های فلسطینی«بیتا» و «بیت دجن» در نزدیکی نابلس رخ داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha