۲ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۱
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84482584
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتقاد ترکیه از دولت طالبان

تهران – ایرنا- رجب طیب اردوغان» ریس‌جمهوری ترکیه جمعه شب با انتقاد از دولت طالبان گفت: با توجه به روش فعلی طالبان متأسفانه هنوز دولت فراگیری که همه طیف‌های افغانستان را در بر گیرد، تشکیل نشده است.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری عربی۲۱، اردوغان که در نیویورک و در حضور خبرنگاران سخن می‌گفت افزود: ترکیه تاکنون سرمایه‌گذاری‌های جدی در افغانستان به ویژه در زیرساخت‌ها انجام داده و تمایل دارد این سرمایه‌گذاری‌ها در آینده نیز ادامه یابد.

وی افزود: در حال حاضر سیگنال‌هایی در خصوص احتمال انجام تغییر در کابینه طالبان به طوری که شامل یک دولت فراگیر و همه طیف‌ها باشد، دریافت می‌کنیم.

رییس جمهوری ترکیه اظهار کرد: در صورت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان ترکیه حاضر است با طالبان به گفت‌وگو بنشیند و در خصوص آنچه باید برای افغانستان انجام شود مذاکره کند.

اردوغان به مشکلات داخلی طالبان اشاره کرد و گفت: اگر این گروه بتواند بر این مشکلات غلبه کند در آن زمان ما می‌توانیم گام‌های خود را برای آینده افغانستان برداریم.

وی به مسأله مهاجرت احتمالی مردم از افغان‌ستان اشاره کرد و گفت، آنکارا نمی‌تواند درهای خود را به روی پناهجویان افغانستانی باز کند و آمریکا نیز نمی‌تواند چنین درخواستی از ما داشته باشد.

سفیر ترکیه در کابل روز چهارشنبه با «امیر خان متقی» وزیر امور خارجه دولت موقت طالبان دیدار و دو طرف در باره روابط دو جانبه گفت وگو کردند.

امیرخان متقی در این دیدار از ترکیه خواست تا پروژه‌های نیمه تمام خود را در افغانستان به پایان برساند و به همکاری با این کشور ادامه دهد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha