موج شدیدی از کرونا به شرط واکسینه شدن ۷۰ درصد مردم نخواهیم داشت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با واکسیناسیون دست‌کم ۷۰ درصد مردم استان امید می‌رود در موج‌های بعدی تعداد بیماران بستری نسبت به موج‌های قبلی به ویژه موج پنجم نداشته باشیم و آمار بستری‌ها به شدت کاهش پیدا کند.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود ظرف یک ماه آینده ۷۰ درصد مردم استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کنند و نسبت به ویروس کرونا ایمن شوند.

وی ادامه داد: بنا بر یافته‌های پزشکی مبنی بر اینکه میزان درگیری با بیماری کووید ۱۹ در افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، کمتر است از این رو انتظار می‌رود تعداد افرادی که در موج‌های بعدی به ویروس گرفتار شوند کمتر به بستری نیاز داشته باشند.

شیرانی با بیان اینکه کسانی که هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کنند به مدت ۲ هفته پس از تزریق دُز دوم ایمنی کامل برای آنها ایجاد می‌شود، تصریح کرد: تاکنون محققان حوزه سلامت در خصوص لزوم تزریق دُز سوم به نتیجه واحدی نرسیده‌اند و تنها در برخی کشورها عنوان شده افرادی که ضعف ایمنی بدن دارند و یا جزو کادر بهداشت و درمان هستند می‌توانند دُز سوم را دریافت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با دعوت از مردم استان برای دریافت واکسن کرونا، خاطرنشان کرد: تا شکل‌گیری موج بعدی به نظر می‌رسد ۲ ماه فرصت داریم از همین رو اگر مردم استان واکسینه شوند درگیری بالایی برای موج بعدی نخواهیم داشت.

شیرانی با بیان اینکه تاکنون ۵۷ درصد مردم استان دُز اول و ۲۲ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: تاکنون بیش از ۵۴۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده که بر اساس آن می‌توان گفت روند واکسیناسیون در استان نسبت به میانگین کشوری سرعت بیشتری دارد.

وی در ادامه به شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا دوم مهر، ۷۶ هزار و ۸۷۶ مورد مبتلای به این ویروس در استان شناسایی شده است که از این تعداد یک هزار و ۵۴۱ نفر فوت کردند.

به گزارش ایرنا، بر اساس جدیدترین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های خانمیرزا، کوهرنگ و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی ( پرخطر) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha