رشیدی با استعفا خود ورزش ایران را از چالش بزرگی نجات داد

تهران - ایرنا - دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: «محمود رشیدی» برای اینکه این رشته آسیب نبیند کناره‌گیری کرد تا ورزش ایران دچار چالش نشود و کار بزرگی برای دوچرخه‌سواری کشورمان انجام داد.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری پنجم خرداد با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، «کیکاوس سعیدی» دبیر کمیته ملی المپیک و سایر اعضا در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد که طی آن «محمود رشیدی» با کسب ۲۷ رای رئیس چهار سال آینده این فدراسیون شد.

با گذشت بیش از سه ماه از این انتخاب و در اول مهر ماه در حکمی از سوی «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان «رسول هاشم کندی اسدی» را به عنوان سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری منصوب کرد. رشیدی هفته گذشته استعفای خود را تقدیم وزیر ورزش کرده بود. 

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری قصد داشت برای چند فدراسیون از جمله ایران و مکزیک رای صادر کند که رشیدی برای حفظ فدراسیون و جلوگیری از تعلیق دوچرخه‌سواری ایران استعفای خود را به وزیر ورزش داد.

«فرهنگ شادنیا» دبیر فدراسیون روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخابات فدراسیون دوچرخه‌سواری طبق اساسنامه فدراسیون‌های آماتوری برگزار و «محمود رشیدی» با رای اعضا مجمع انتخاب شد.

وی ادامه داد: پس از گذشت مدتی مشخص شد سایت فدراسیون جهانی در خصوص تغییر نام رئیس جدید فدراسیون اقدامی انجام نداده و پیگیر این موضوع شدیم. اتحادیه جهانی اعلام کرد در این خصوص پیام‌هایی را دریافت کرده و باید ابهاماتی که ایجاد شده، برطرف شود.

دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری خاطر نشان کرد: البته در دوره «خسرو قمری» رییس سابق فدراسیون هم این اتفاق افتاد و بیش از یک سال فدراسیون تعلیق بود. با این تجربیات کار پیش رفت اما پیام‌هایی که از داخل کشور برای فدراسیون جهانی ارسال شده موجب شد تا این اتفاقات روی دهد.

شادنیا در خصوص مذاکراتی که در حاشیه بازی‌های المپیک میان مسئولان کشورمان و فدراسیون جهانی انجام شد، افزود: این نشست برگزار شده اما از مطالبی که در آن مطرح شده اطلاعی ندارم. ما دوباره این موضوع را از اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری پیگیری کردیم و عنوان کردند که ابهامات برطرف نشده و ایمیل‌های متعددی از سوی افراد مختلف در مورد انتخابات ایران برای آنان مبنی بر اینکه انتخابات مطابق اساسنامه‌ای که از نظر آنها مورد تایید است، برگزار نشده است.

وی گفت: آنها ابهاماتی داشتند که از سوی کمیته المپیک پاسخ این مسائل داده شد اما روند کار به گونه‌ای پیش رفت که احتمال داشت، فدراسیون دوچرخه‌سواری به دلیل همین اقدامات دچار مشکل شود. بر همین اساس «محمود رشیدی» تصمیم گرفت از سمت خود کناره‌گیری کند تا فدراسیون و قهرمانان این رشته دچار چالش و مشکل نشوند.

دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری تاکید کرد: رشیدی جلسه‌ای با وزیر ورزش داشت و استعفای خود را به وی تقدیم کرد و قرار شد تا این استعفا به اتحادیه جهانی و کنفدراسیون آسیا هم اعلام شود تا از موضوع جلسه این نهاد بین‌المللی خارج شود. به نظرم رشیدی کار بزرگی کرد و برای آنکه دوچرخه‌سواری و ورزش ایران دچار چالش نشود از حق خود گذشت و کنار کشید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha