۳۱ درصد جامعه هدف کرمانشاه ۲ دُز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است، گفت: ۵۳ درصد از جامعه هدف دُز نوبت اول و ۳۱ درصد هم ۲ دُز را دریافت کرده‌اند.

دکتر «سارا شاه آبادی» روز شنبه به ایرنا افزود: جمعیت هدف ما بالای ۱۸ سال بوده و تا وقتی که واکسیناسیون دانش آموزان شروع شود این افراد یک میلیون و ۴۸۲ هزار نفر هستند.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد ما بر ویروس کرونا غلبه پیدا کنیم تعداد این ۳۱ درصدی که ۲ دُز را دریافت کرده‌اند باید به بالای ۷۰ درصد برسد.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: سرعت واکسیناسیون برای ما اهمیت دارد خوشبختانه زیرساخت‌های کامل در استان فراهم است و اکنون هیچ مشکل و کمبودی از لحاظ واکسن نداریم.  

شاه آبادی با اشاره به اینکه مردم باید هرچه زودتر برای تزریق نوبت اول مراجعه کنند، افزود: تا ۱۰مهر به افراد بالای ۱۸ سال فرصت داده شده که دُز اول واکسن خود را دریافت کنند.

وی یادآور شد: در پایان مهر ماه برخی خدمات اجتماعی از جمله امور بانکی، تهیه بلیط هواپیما و قطار، رزو هتل و گرفتن برخی خدمات اجتماعی منوط به تزریق واکسن است.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: ما الان روزانه بین یک تا ۱.۵ درصد جمعیت استان را واکسینه می کنیم که این میزان کم است که باید تا ۱۰ مهر حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت هدف واکسن دریافت کنند.

وی اضافه کرد: با این شرایطی که الان وجود دارد، حداقل ۲۰ تا ۳۰ روز دیگر طول می کشد تا بتوانیم ۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت هدف را یک نوبت واکسینه کنیم اما اگر مردم همکاری کنند تا ۱۰ مهر به این هدف خواهیم رسید.

به گزارش ایرنا،  هم اکنون ۴۱ مرکز تجمیعی و سه مرکز خودرویی در استان فعال است که علاوه بر مراکز فوق، ۱۰ پایگاه ویژه مشاغل در استان به چرخه تزریق واکسن کووید۱۹ اضافه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha