اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه با روزنامه کروات «نووی‌لیست» چاپ ریکا گفت: ایرانی ها با فوتبال زندگی می‌کنند و بهتر است بگویم دیوانه فوتبال هستند، آنها با بردها می‌خندند و با شکست‌ها ناراحت می‌شوند و اشک می‌ریزند.

به گزارش ایرنا، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی کشورمان در مصاحبه با روزنامه کروات نووی‌لیست چاپ ریکا اظهار داشت: اگرچه من به عنوان یک خارجی روی نیمکت تیم ملی ایران نشستم اما وقتی این سمت را برعهده گرفتم بازیکنان و ذهنیت‌شان را می‌شناختم. تیم ملی در آن مقطع شرایط خوبی نداشت؛ زیرا به بحرین و عراق باخته بود.

وی افزود: من و تیم ملی تحت فشار شدیدی بودیم و حق نداشتیم حتی یک امتیاز را از دست بدهیم، استرس زیادی حاکم بود، این سال‌ها تیم ملی فوتبال ایران خارج از خانه موفق به شکست بحرین و عراق نشده بود، اما ما خوب با شرایط کنار آمدیم و همه چیز خوب پیش رفت و ریتم شکست‌ناپذیری را هم حفظ کردیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: روند خیلی خوبی را در پیش گرفته‌ایم، در این مدت که هدایت فوتبال ایران را بر عهده دارم، ۹ برد متوالی به دست آورده‌ایم و ۲۸ گل زده‌ایم و تنها دو گل دریافت کرده‌ایم اما به یک قانون نانوشته در فوتبال اعتقاد دارم؛ در فوتبال چیزی به اسم آرامش و زندگی با افتخارات گذشته وجود ندارد، همیشه بازی آینده مهم است نه دیدارهای گذشته.

اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند

اسکوچیچ تصریح کرد: بازی‌های مهمی با کره‌جنوبی و امارات پیش رو داریم. این بازی‌ها ما را به جام جهانی می‌رساند و در صورتی اینکه بتوانیم برنده از زمین خارج شویم به هدف خود که رسیدن به جام جهانی است نزدیک‌تر خواهیم شد.

وی در تمجید از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد: تعادل خاصی در تیم وجود دارد زیرا همه نفرات در سطح بالایی نیستند. اما با جرات می‌توانم بگویم خط حمله ایران در سطح استانداردهای جهانی است و حتی شاید از خط حمله کرواسی قوی‌تر باشد. بهترین بازی پورتو یعنی مهدی طارمی را در اختیار داریم، سردار آزمون دیگر مهاجم ایران است که در چند سال اخیر از بهترین گلزنان زنیت در لیگ روسیه بوده است و علیرضا جهانبخش که در فاینورد بازی می‌کند. ایران همچمنین نفرات دیگر دارد که آاِک یونان، شارلوای بلژیک و تیم‌های دیگر بازی می‌کنند. اینها بازیکنانی هستند که رئال مادرید هم برای آنها نمی‌تواند بزرگ باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: ایرانی ها با فوتبال زندگی می‌کنند و بهتر است بگویم دیوانه فوتبال هستند. آنها با بردها می‌خندند و با شکست‌ها ناراحت می‌شوند و اشک می‌ریزند. همه اخبار توسط رسانه‌ها پوشش داده می‌شود، وقتی ایران به عراق و بحرین باخت جو بدی در ایران حاکم بود اما الان همه چیز فرق کرده است.

اسکوچیچ افزود: ایران در جایگاه ۲۲ برترین تیم‌های فوتبال دنیا قراردارد و می‌دانیم این چه معنا و مفهومی دارد. برای مثال کرواسی در همین رده‌بندی در جایگاه هفدهم جهان جای دارد. چیزی که بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد، این است که ما حالا تیم نخست آسیا هستیم و از ژاپن پیشی گرفتیم. این برای تیم ملی مهمترین چیز است چون بیشتر با تیم‌های آسیایی مقایسه می‌شود.

اسکوچیچ: ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند

وی در پایان گفت: وقتی بین بازی‌های تیم ملی زمان پیدا کنم به خانه‌ام در شهر ریکا می‌آیم، در این شرایط کرونا بدون خانواده زندگی می‌کنم و این موضوع سخت است، اگر این طور نبود خانواده‌ام را به ایران می‌اوردم اما فعلا این خواسته غیرممکن است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha