رییس اداره تبلیغات اسلامی: طرح ملی مهراوه اوج در اردستان اجرا شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: نخستین گام از طرح ملی مهراوه اوج با عنوان پویش لبیک در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدجواد حیدری طبائی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پویش لبیک به همت بنیاد هدایت و با مشارکت ۱۹ هزار و ۳۷۷ نفر از امامان جماعت سنی و شیعه در سراسر کشور در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی اجرای طرح ملی مهراوه اوج با عنوان لبیک به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، خاطر نشان کرد: در این طرح از ظرفیت مسجدها، امامان جمعه و جماعت، روحانیون و تشکل های مذهبی استفاده می شود.

به گفته وی، سازمان تبلیغات اسلامی به این نتیجه رسیده که‌ مسجدها را با محور قرار دادن امامان جماعت به اوج برساند و از ظرفیت آنها در راستای اجرای برنامه‌های عمرانی، فرهنگی، تبلیغی، صلح و سازش، حل مشکل اشتغال، تهیه جهیزیه، کمک به نیازمندان و اقدام‌های عام‌المنفعه همچون صدر اسلام استفاده کند.

حجت‌الاسلام حیدری طبائی با بیان اینکه امامان جماعت باید زمینه جذب جوانان و نوجوانان به مسجد را فراهم کنند، تصریح کرد: نباید درب این محل‌ها فقط در زمان اقامه نماز باز شود، بلکه باید به عنوان یک پایگاه همیشه در خدمت مردم و محل رفع مشکل افراد باشد.

وی با اشاره به وجود افزون بر ۲۵۰ مسجد در اردستان افزود: تاکنون آمادگی ۷۰ مسجد برای اجرای طرح ملی مهراوه اوج اعلام شده و امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح‌ بیش از پیش پای جوانان و نوجوانان به مسجد باز و زمینه ایجاد تمدن‌ اسلامی فراهم شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان با اشاره به اینکه تفاوت اصلی مهرواره اوج با سایر نهضت‌های خدمت‌رسانی در یافتن مدلی هوشمند برای حل مشکلات اجتماعی است، افزود: در این مهرواره، از امامان جماعت خواسته می‌شود مشکل‌ها و مسایل محله‌ خود را به طور هدفمند و هوشمند جمع‌آوری و اولویت‌بندی کرده، با ریشه‌یابی دقیق، آن‌ها را به طور اصولی رفع کنند.

حجت‌الاسلام حیدری طبائی با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هشت سال جنگ تحمیلی به‌حق دفاع مقدس نام گرفت، چرا که نه تنها دفاع از سرزمین ملت نستوه ایران، بلکه دفاع از دین، آیین، شرف، عزت، ناموس و استقلال مردمی به بلندای عظمت تاریخ بود.

وی افزود: در این هشت سال حماسه‌ای به واسطه دلاورمردی و رشادات مردان، زنان، جوانان و دیگر قشرهای این سرزمین کهن تبلور یافت که نه تنها امروز برای آزادی خواهان جهان اسوه و اسطوره گشته، بلکه برگ زرینی برای این سرزمین تاریخ ساز است که تا قیامت خواهد درخشید.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان تاکید کرد: حماسه مردان و زنان ایرانی امروز برای مردم فلسطین، لبنان، مبارزان یمنی و همه مجاهدان راه حق و حقیقت تبلور یافت.

وی اضافه کرد: اگر امروزه لرزه بر اندام کاخ نشینان، کاخ سیاه و نحس نظام سلطه افتاده و به اذعان و اعتراف خودشان بزرگترین ابر قدرت پوشالی در سراشیبی سقوط قرار گرفته، به واسطه پایمردی و استقامت دلیرمردان بسیج، سلحشوری پاسداران راست قامت، جانفشانی ارتشیتان غیور و صبر و شکیبایی خانواده‌های معظم ایثارگران، مادران و همسران و خواهران و فرزندانشان است که حسرت یک آه را زینب‌وار بر دل یزیدیان زمان گذاشتند.

۳۱ شهریور تا ۶ مهر همزمان با سالروز آغاز هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، با عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

مردم اردستان ۳۲۰ شهید، ۵۵۰ جانباز و ۴۴ آزاده در دوران دفاع مقدس تقدیم ایران اسلامی کردند.
شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha