امید ایلامیان به زدودن غبار محرومیت‌ها

ایلام - ایرنا - ایلام، شهره به عروس زاگرس در اولین جمعه مهرماه ۱۴۰۰ میزبان چهارمین سفر استانی رییس جمهوری و تیم همراهش است تا با سلام و صلوات به پیشواز سید مظلومان برود و با خوشامدگویی دست یاری به سوی وی برای زدودن غبار غم‌ها، محرومیت و فراموش شدگی از دامن پر مهرش، دراز کند.

به گزارش ایرنا، اینجا ایلام است، سرزمین آلام و دردها، سرزمین لاله‌های سرخ و شهدا، دروازه عتبات عالیات و محل عروج شهدا، اینجا سرزمین زیبایی‌های بکر و ناشناخته‌ای است که تنها به مدد تلاش و همتی والا برای توسعه زیرساخت‌هایش می‌تواند مرهمی بر همه آلام و رنج‌های مردمان این دیار باشد.

اینجا سرزمین غرور و غیرت است، دیار مظلومان و مردمان صبوری که هشت سال در برابر گلوله توپ و تانک و خمپاره ایستادند تا دشمن متجاوز نتواند ذره‌ای از خاک و سرحدات مرزی این دیار را چپاول کند.

اینجا مامن و زادگاه شهیدانی همچون ساده‌میری‌ها، چناری، غیوری‌زاده و امیدی‌هاست که مرد میدان نبرد بودند و شیران بیشه و هلت‌های داغ و تفتیده مهران و دهلران تا دشمن خواب آسوده نداشته و نتواند پای در این سرزمین بگذارد.

اینجا مسیر عبور کاروان‌های عاشق حسین(ع) است که این روزها با غمی بزرگ در دل به واسطه کرونا از سفر اربعین و پیاده‌روی آن باز مانده‌اند اما امیدوار به روزی برای بازگشایی و هیاهو و لذت معنوی پیاده‌روی به جاده چشم دوخته‌اند.

امروز عروس زاگرس در یک هوای زیبا و دل‌انگیز پاییزی میزبان سید محرومان و رییس جمهوری محبوب و مردمی است که به دور از هیاهو و شیپور تبلیغاتی آمده است تا پای درد و دل مردم بنشیند و غبار محرومیت و رنج سال‌ها نبود امکانات و زیرساخت‌های مناسب صنعتی، تولیدی و عمرانی را که بیش از پیش بر رنج‌های مردم این سرزمین افزوده است، بزداید.

امروز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در ساعات اولیه صبح پیش از طلوع آفتاب به سرزمین آلام و دردها پای نهاده تا رنج و غم دوران آسیب‌ها، افسردگی، خودکشی، بیکاری و محرومیت را با بازگویی مردم رنج کشیده این استان بشنود و همتی بر زدودن این غبار بکار گیرد تا لبخند شادی بر لبان کودکان این سرزمین بنشیند و بیش از این شاهد رنج و غم عزیزانشان نباشند.

امروز چشم امید این مردم به دستان توانای عاشق اهل بیت(ع) دوخته شده است تا شاید با همان دستانی که بارها و بارها حرم مطهر امام رضا(ع) را لمس کردند، گرد رنج و محرومیت را از سیمای این دیار بزداید.

فارغ از هر هیاهوی تبلیغاتی، شور رسانه‌ای، بنر و ریخت و پاش بنرها و هدر رفت هزینه‌ها، رییس جمهوری پای در پایتخت معنوی زائران حسینی نهاده است تا همتش را برای توسعه زیرساخت و طرح‌های بر روی کاغذ مانده این سرزمین همچون راه‌آهن و آزاده راه ایلام،- مهران، سامانه گرمسیری، طرح‌های توسعه گردشگری، واحدهای تولیدی کارخانه سیمان دهلران و مهران، پروژه‌های بزرگ نفتی و پتروشیمی و ده‌ها طرح کوچک و بزرگ دیگر که سالها است، ناتمام مانده‌اند بکار گیرد.

امروز چشمان امید این مردم به دستان رییس جمهوری مردمی دوخته شده است تا با همتی بلند نشاط و شور را به این دیار به ارمغان آورد.

مردمان صبور و قانع این سرزمین خسته از همه رنج‌ها و محرومیت‌ها و مشکلات باز بارقه امیدی در چشمانشان درخشیده است تا شاید بهترین تصمیم‌ها برای رفع این همه نارسایی و مشکلات به تصویب برسد.

مردم سرزمین عروس زاگرس امروز به پیشواز رفته‌اند تا به زبان کردی "خوش هاتی" خیر مقدم بگویند و انتظارات و خواسته‌های خویش را بازگو کنند به امید اینکه راهی برای نجات از نارسایی‌ها پیدا شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha