نیروهای نظامی به منطقه آتش‌سوزی جنگلهای کردکوی اعزام شدند

گرگان- ایرنا- فرماندار کردکوی با اشاره استمرار آتش سوزی در مناطق جنگلی این شهرستان از اعزام شماری از نیروهای عملیاتی سپاه و انتظامی استان گلستان به محل حریق خبر داد.

ابراهیم قدمنان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرعت وزش باد در محل حریق بسیار بالاست و عملیات مهار و کنترل آتش به سختی در جریان است.

وی افزود :چند نفر در حین مهار آتش سوزی جنگل دچار دود گرفتگی شدند اما تاکنون مصدومی در بین این نیروهای عملیاتی نداشتیم.

 قدمنان خاطرنشان کرد: دست کم ۲۰۰ نفر از علاقه مندان به طبیعت، بومیان ، جنگل بانان، محیطبانان، عوامل امدادی و نیروهای نظامی و انتظامی مشغول مهار آتش سوزی هستند.

به گفته وی با بهبود شرایط اقلیمی و کاهش مه آلودگی در منطقه ،پرواز بالگرد جهت انتقال آب و نیرو به ارتفاعات آغاز می شود.

به گزارش ایرنا از حوالی ظهر روز پنجشنبه جنگل های محدوده یانه سر ، رادکان و  درازنو در کردکوی دچار حریق شد و بنا به اظهارات منابع محلی تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار جنگل در آتش سوخته است.

گلستان ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی دارد که جزو مناطق پرخطر از نظر وقوع آتش سوزی هستند و گردشگران، دامداران و حاشیه‌نشینان جنگل‌ها و مراتع نقش بسزایی در حفظ و نگهداری این نعمت خدادادی دارند.

خشکسالی های امسال موجب شد تا ریسک وقوع حریق در زیستگاه های استان افزایش یابد.

هواشناسی گلستان روز گذشته با اعلام افزایش دما، نسبت به احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌های هیرکانی هشدار داده بود.

آتش سوزی ، تخریب ، تصرف و خشکسالی از جمله چالش های فراروی جنگلهای شمال ایران است که به تاکید کارشناسان باید برای رفع این معضلات این اکوسیستم ارزشمند تدابیری ویژه اتخاذ کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha