استاندار ایلام: افتتاح سامانه گرمسیری ۶ هزار شغل ایجاد می‌کند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: افتتاح سامانه گرمسیری در این استان با پوشش ۱۸ هزار هکتار زمین کشاورزی به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی استان اشتغالزایی ۶ هزار نفر را بدنبال خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز جمعه در حاشیه آیین استقبال از رییس جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت این طرح که تحول گسترده‌ای در کشاورزی استان و اقتصاد ملی ایجاد خواهد کرد، بازدید و بررسی آن در سفر امروز رییس‌جمهوری مطرح خواهد شد.

وی پایدار کردن مرزها به عنوان یکی از طرح‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری و بررسی تسریع روند بهره‌برداری از میادین مشترک نفتی در مرز مهران را از دیگر مسایل مطرح شده استان در سفر امروز رییس جمهوری عنوان کرد.

وی دیدار با مردم، نخبگان، روشنفکران و اصحاب رسانه و گروه‌های مختلف را از جمله برنامه‌های سفر امروز رییس جمهوری به ایلام اعلام کرد و یادآور شد: اولویت‌های اساسی استان در نشست امروز مطرح می‌شود که با تحقق آنها گام مهمی در توسعه و اشتغالزایی استان برداشته خواهد شد.

استاندار ایلام تاکید کرد: مجموع مسایل و مشکلات استان در حوزه‌های مختلف اعم از گردشگری، کشاورزی، نفت و گاز، راه و طرح‌های اربعین در شورای اداری امروز با حضور رییس جمهوری تشریح خواهد شد.

وی یادآورد شد: در سفر امروز رییس جمهوری هیچ طرحی افتتاح نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌ جمهوری اسلامی ایران صبح روز جمعه در چهارمین سفر استانی خود دقایقی پیش از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد.

رییس‌جمهوری صبح روز جمعه دوم مهرماه به همراه جمعی از اعضای هیات دولت در سفری یکروزه وارد استان ایلام شد.

وی مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان اجرایی و انتظامی استان قرار گرفت.

رییس جمهوری در این سفر از سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی بازدید به عمل می‌آورد.

دیدار با مردم و نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های رییس‌جمهوری در استان ایلام است.

وزرای کابینه نیز از دیروز به تدریج به استان ایلام آمده‌اند.

رییس جمهوری پیش از این به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی سفر کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha