استاندار زنجان: خدمت به خانواده‌های شهدا وظیفه تک تک مسوولان است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان با تاکید بر اینکه شهدا حقیقت همیشه زنده تاریخ هستند گفت: خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران وظیفه تک تک مسئولان است.

فتح‌الله حقیقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه ادامه راه شهدا موجب پیشرفت، توسعه و اقتدار کشور است، افزود: شهدای والا مقام، با ایثار و گذشت از جان و مال خود، اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی، به دست دشمنان بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه ما هر میزان هم که برای شهدا کار کنیم، باز هم نمی توانیم ذره‌ای از ایثار و فداکاری های آنها را جبران کنیم اظهار داشت: رشادتهای شهدا در دفاع از میهن اسلامی وصف ناپذیر است.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم پاسداشت مقام شهدا تصریح کرد: ایثارگری ها و جانفشانی های شهدا، باید در سراسر تاریخ ساری و جاری شود تا عطر ایثار و شهادت همیشه فضای شهر و روستاها را معطر کند. 

وی افزود: با یاد و نام شهدا می‌توان فضای معنوی ایثار و روحیه شهادت و دفاع از میهن را در دل و جان نسل های آینده ایجاد کرد.

استاندار زنجان با اشاره به شجاعت غواصان زنجانی در جنگ تحمیلی هم گفت: غواصان زنجانی با دلاوری های خود در دوران دفاع مقدس در سطح کشور نام‌آور و ماندگار شدند.   

حقیقی با تاکید بر اینکه غواصان زنجانی در این جنگ نابرابر، به معنای واقعی دل به دریا زده و جانانه جنگیدند، افزود: عنوان " غواصان دریا دل" برازنده آنها است و دادن این لقب بیهوده نیست.

استاندار زنجان همچنین به برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که توفیق ارادت خالصانه به ساحت مقدس شهدا و خدمتگزاری به خانواده های آنها را به ما داده است.

وی با تاکید بر اینکه بسیار شایسته است که همه شهر و روستاهای استان، حال و هوای کنگره ۳۵۳۵ شهید استان را داشته باشند، افزود: همه مدیران و دست‌اندرکاران باید هر آنچه که از دستشان بر می‌آید برای برگزاری هرچه باشکوه تر این کنگره انجام دهند.

حقیقی اظهار داشت: خوشبختانه خروجی های کنگره قابل قبول و رضایت بخش است و سریال شهید شهریاری زنجان، (شهید هسته ای ایران) از جمله این خروجی های در خور توجه است که مورد استقبال واقع شد.

وی اظهار امیدواری کرد، برگزاری هرچه با شکوه تر این کنگره عظیم افتخاری در تاریخ زنجان باشد.  

کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha