کوبا در سازمان ملل به حملات و تحریم های ۶۰ ساله آمریکا تاخت

نیویورک- ایرنا- میگل دیاز کانل رییس جمهوری کوبا گفت: بیش از ۶۰ سال است که دولت آمریکا حتی یک دقیقه از حملات خود علیه کوبا دست نکشیده است.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری کوبا طی سخنانی ضبط شده به حملات و تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا در مدت ۶۰ سال گذشته اشاره و افزود که در این لحظه مهم و چالش برانگیز برای همه ملت ها، تجاوزگری ها (ی آمریکا) از همه محدودیت ها فراتر رفته است.
رییس جمهوری کوبا تاکید کرد که آنها (آمریکا) همه کاری را برای حذف انقلاب کوبا از نقشه سیاسی جهان انجام داده اند. آنها هیچ جایگزینی برای مدل مورد نظر خود ندارند، طرح آنها منحرف و ناسازگار با دموکراسی و آزادی است که از آن دفاع می کنند.
دیاز کانل گفت: ما عزم کوبا را برای ادامه بیان واضح حقایق خود، هرچقدر هم که برخی افراد را آزار دهند، برای دفاع از اصول و ارزشهایی که ما به آنها اعتقاد داریم، تصویب می کنیم.
وی در ادامه به بحران همه گیری کرونا در سراسر جهان اشاره کرد و گفت: بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به دلیل ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که شرایط زندگی را در زمین بدتر کرده است.
رییس جمهوری کوبا همچنین تاکید کرد که عوارض و تأثیرات کرونا بر همه جوامع امروزی غیرقابل تصور است، اما از قبل مشخص است که آنها گذرا نیستند.
کانل تاکید کرد که ما به جامعه علمی کوبا افتخار می کنیم که در بحبوحه کمبودهای عظیم، سه واکسن و دو نمونه واکسن علیه کرونا تولید کردند.
وی افزود: هدف ما این است که تا پایان سال ۲۰۲۱ جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کنیم که به ما امکان می دهد در مبارزه با ظهور شیوع های جدید همه گیر پیش برویم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha