شکست نزدیک جوانان والیبال ایران در آغاز مسابقات قهرمانی جهان

تهران- ایرنا- تیم والیبال جوانان ایران در نخستین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان با نتیجه‌ای نزدیک شکست خورد.

به گزارش ایرنا، مسابقات والیبال زیر ۲۱ سال قهرمانی جهان از امروز آغاز شد و تیم جوانان ایران در نخستین مسابقه خود از ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف بلژیک رفت و با نتیجه سه بر ۲ شکست خورد. ‌ست‌های اول، دوم و پنجم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۸ به سود بلژیک به پایان رسید و ایران در ست‌های سوم و چهارم با امتیازات مشابه ۲۸ بر ۲۶ پیروز شد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ایران در این بازی تیم خود را با ترکیب سینا نیک‌پور، مهدی جلوه، امیرحسین صداقت، امین خواجه‌خلیلی، امیرحسین توخته، یونس رمضانی و عبدالمختار بوش روانه میدان کرد.

پس از باخت ایران در ست‌های اول و دوم، بلژیک در ست سوم هم هفت امتیاز پیش افتاده بود و حتی تا امتیاز ۲۴ بر ۲۱ هم پیش رفت. اما تغییر تاکتیک عطایی باعث شد روند بازی تغییر کند. سرمربی تیم ایران در این ست، توخته را از پست مدافع میانی به پشت‌خط‌زن برد و عملکرد خوب او باعث شد ایران در ۲ ست به پیروزی برسد.

مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از یکم تا ۱۱ مهر به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود. تیم جوانان ایران که مدافع عنوان قهرمانی نیز محسوب می‌شود، در گروه سوم این مسابقات با آرژانتین، مراکش و بلژیک همگروه است.

امروز در دیگر مسابقه گروه، آرژانتین با نتیجه سه بر صفر مقابل مراکش به پیروزی رسید. ایران فردا باید با آرژانتین روبرو شود و برای صعود به مرحله بعدی مسابقات به پیروزی در این بازی احتیاج دارد.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات زیر ۲۱ سال مردان جهان، ایران به یک طلا و یک برنز دست یافته است و در کنار بلغارستان و کره جنوبی پنجمین تیم پرافتخار تاریخ مسابقات محسوب می‌شود.

برنامه مسابقات تیم والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان به وقت تهران

مرحله اول

ایران ۲ - بلژیک ۳ (۲۰-۲۵ / ۲۳-۲۵ / ۲۸-۲۶ / ۲۸-۲۶ / ۸-۱۵)

جمعه دوم مهر، ساعت ۲۰:۳۰،‌ ایران - آرژانتین

شنبه سوم مهر، ساعت ۲۰:۳۰، ایران - مراکش

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha