۵۲ تیم کشتی در لرستان سازماندهی شد

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس هیئت کشتی لرستان گفت: ۵۲ تیم کشتی آزاد و فرنگی در رده‌های سنی مختلف برای کسب آمادگی و حضور در رقابت‌های مهم کشور در لرستان تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا "فرید بهرامی" روز پنجشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در لرستان اظهار داشت: یکی از سیاست های مهم هیات کشتی در لرستان توجه به استعدادهای همه نقاط به صورت یکسان بوده که در این ارتباط تقویت ورزش کشتی در شهرستان ها و بویژه مناطق روستایی برای توسعه این رشته ورزشی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در استان لرستان استعدادهای زیادی در رشته کشتی وجود دارد که با اندک سرمایه گذاری بتوان قهرمانانی در سطح ملی معرفی کرد افزود: دولت بودجه مناسبی برای حمایت از هیات های ورزشی ندارد و اعتبارات اختصاصی نیز قطره چکانی است که در این راستا تنها حمایت کنندگان مالی می توانند به توسعه ورزشی کمک کنند.

وی گفت: نقش حامی مالی برای حمایت از ورزشکاران در هیات های ورزشی مهم می‌باشد که لرستان از این موضوع بی نصیب مانده و حمایت کننده مالی که بتوانیم با هیات های ورزشی دیگر استان‌ها رقابت کنیم وجود ندارد.

رییس هیات کشتی لرستان همچنین بیان کرد: تمام تلاش خود را برای ارتقای پیشرفت و سطح کشتی لرستان و رساندن به جایگاه اصلی آن به کار گرفته ایم چرا که همواره ورزشکاران لرستانی در کشور مطرح بوده و انتظارات در این رشته ورزشی بالا می باشد.

بهرامی گفت: جامعه کشتی جامعه ای وسیع و گسترده است که به دلیل طرفداران بی شمار آن انتظارات بسیار بالا می باشد اما هر حامی مالی که در لرستان به ورزش کشتی ورود کرد در ادامه به یکباره فعالیت خود را رها کرده است.

به گفته وی  در پیش بودن بازی های آسیایی ۲۰۲۲ موجب شده است که تمامی هیئت های شهرستانی را فعال کنیم تا بتوانیم از ظرفیت ورزشکاران استفاده کرده و افراد توانمند را به کشتی کشور معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه با پشتیبانی مداوم از کشتی‌گیران لرستانی حتماً جایگاه های بسیار خوبی در تیم ملی پیدا خواهند کرد گفت: از مرکز فاصله داشتن، نبود حمایت کننده مالی و عدم تمایل به همکاری های تیمی از مشکلات مهم کشتی لرستان است که برای رسیدن به جایگاه اصلی باید تلاش مضاعف کرد.

بهرامی ادامه داد: هدف اصلی هیات کشتی لرستان حمایت تیم های آزاد و فرنگی است که اکنون ۵۲ تیم در لیگ های آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان لرستان فعال می‌باشند.

وی اضافه کرد: هیات کشتی لرستان اخیرا به عنوان هیات ورزشی برتر کشور معرفی شد و از سوی فدراسیون پاداش ۱۰۰ میلیون تومانی به استان اختصاص پیدا کرد که در این راستا از قهرمانان ورزشی و مربیان سازنده این قهرمانان حمایت خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha