۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۲
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 84481827
۰ نفر

برچسب‌ها

مراغه در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

مراغه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور امروز، از طریق نرم‌افزار ماسک اعلام و از سوم مهرماه اعمال می شود، که در این نقشه وضعیت مراغه از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرد.

اصغر تنومند عصر روز پنجشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمار بیماری کووید ۱۹ در مراغه رو به کاهش بوده اما باید گفت که این روند نزولی شکننده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۵۰ بیمار در بخش و ۲۲ بیمار در «ای سی یو» به علت بیماری کووید ۱۹ بستری هستند و به طور متوسط روزانه ۲ بیمار بر اثر این بیماری فوت می کنند.

وی بیان کرد: با توجه به آیین های پیش رو، در صورت کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا نگران موج ششم کرونا در شهرستان هستیم.

وی گفت: از زمان همه گیری کرونا در کشور، مراغه در موج پنجم کرونا در بدترین شرایط قرار داشت و در این میان کادر بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی هم در جبهه مقابله با بیماری و هم واکسیناسیون تلاش کردند.

برخی از افراد در مقابل واکسیناسیون علیه کرونا مقاومت می کنند

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: متاسفانه برخی از افراد در مقابل واکسیناسیون علیه کرونا مقاومت می کنند و در این میان بعضی نیز مردم را به واکسن نزدن تشویق می کنند و این کار ما را بسیار سخت کرده است.

تنومند افزود: از تمامی اهالی شهرستان برای شرکت در واکسیناسیون علیه کرونا درخواست همکاری می شود و در حال حاضر نیازمند تشویق و دعوت مردم به واکسن زدن و همچنین همت بالای مردم برای همکاری با کادر بهداشت و درمان جهت ریشه کنی کرونا هستیم.

وی تاکید کرد: مطمئن باشید واکسیناسیون روی موج های بعدی بیماری اثربخش خواهد بود و شاهد کاهش شدت موج یا عدم شروع موج جدید خواهیم بود که در کنار واکسیناسیون رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا امری ضروری و غیرقابل انکار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال در شهرستان علیه کرونا واکسینه شده اند و حداقل یک دُز را تزریق کرده اند.

وی اضافه کرد: همچنین واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۵ سال در شهرستان مراغه آغاز شده است.

وی ادامه داد: به میزان کافی و مورد نیاز واکسن در شهرستان موجود است و مردم لحظه ای برای واکسیناسیون درنگ نکنند و به مراکز معرفی شده مراجعه کنند.

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد؛ این شهرستان با اوج‌گیری موج پنجم کرونا و از ۱۶ مردادماه سال جاری تاکنون در وضعیت قرمز قرار داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha