سرمربی اسکواش زنان: امیدواریم جایگاه ششم قهرمانی آسیا را ارتقا دهیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی اسکواش زنان با اشاره به اینکه به دلیل شرایط کرونایی در ۲ سال گذشته اردویی برگزار نشده بود، گفت: در دوره قهرمانی آسیا به رتبه خوب ششم رسیدیم و امیدواریم در این دوره بتوانیم جایگاه بهتری بدست آوریم.

«فاطمه سادات حیدری» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مورد برگزاری اردوی تیم ملی اسکواش زنان اظهار داشت: متاسفانه به دلیل شرایط کرونایی در ۲ سال اخیر نتوانسته بودیم اردویی را برگزار کنیم. هر چند به بازیکنان به صورت آنلاین برنامه تمرینی می‌دادیم تا از آمادگی دور نباشند. با این حال از ۳۱ شهریور ۶ بازیکن اصلی را به اردو فراخواندیم که یکی از این بازیکنان به دلیل نزدن واکسن نتوانست ما را در این اردو همراهی کند و به همین خاطر اردو را با حضور ۵ بازیکن اصلی از سر گرفتیم.

وی در مورد میزان آمادگی بازیکنان افزود: با توجه به اینکه بازیکنان حدود ۲ سال از اردو دور بودند همانطور که پیش بینی می‌شد از نظر تکنیکی و آمادگی بدنی کمی افت داشتند و نمی‌توان گفت که شرایط خوب بود. با این حال تلاش می کنیم در فرصتی که تا مسابقات قهرمانی آسیا باقی مانده خودمان را آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی زنان اسکواش ایران اضافه کرد: بازیکنان ما با غیرت هستند و پشتکار خوبی دارند و امیدوارم تا زمان مسابقه بتوانیم آنها را به مرز آمادگی کامل برسانیم.

حیدری با اشاره به تغییر زمان مسابقات هم اضافه کرد: این مسابقات ابتدا قرار بود که ۲۵ آبان ماه برگزار شود اما زمان آن به ۹ آذرماه تغییر پیدا کرد. البته هنوز این زمان هم قطعی نیست و منتظریم که به صورت قطعی زمان آن اعلام شود.

وی گفت: خدا را شکر فدراسیون امکانات خوبی را برای ما فراهم کرده و قرار است با حمایت آنها اردوی شبانه روزی را از اواسط آبان آغاز کنیم تا بازیکنان تا زمان مسابقه به آمادگی خوبی برسند.

سرمربی تیم اسکواش زنان یادآور شد: پنج بازیکن اصلی را انتخاب کردیم که چهار نفر از این نفرات در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان خواهند رفت و نفر پنجم هم در کنار ما خواهد بود تا در صورت بروز هر گونه مشکل او را جایگزین کنیم.

وی در خصوص هدف تیم ملی زنان از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه کرد: در بیشتر ادوار مسابقات تیم زنان ما آخر می‌شد اما در دور قبلی توانستیم به رتبه خوب ششم در مسابقات قهرمانی آسیا دست پیدا کنیم. اگر شرایط کرونایی باعث وقفه ۲ ساله در برگزاری اردو نمی‌شد، می‌توانستیم جایگاه اول تا سوم را برای تیم‌مان متصور شویم اما این وقفه کمی باعث شد تا برنامه‌ها طبق روال پیش نرود. 

تیم ملی اسکواش از روز ۳۱ شهریورماه به مدت سه روز در باشگاه انقلاب تهران برگزار شد.

مسابقات تیمی قهرمانی آسیا آذر ماه در مالزی برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha