کارگاه غیرمجاز سوخت‌گیری گاز با کپسول در شیراز منفجر شد

شیراز-ایرنا-رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: یک کارگاه غیرمجاز سوخت گیری گاز فشرده در خیابان محراب شیراز پنجشنبه در اثر انفجار در آتش سوخت که این حادثه سه مصدوم داشت.

محمد هادی قانع پنجشنبه درباره جزئیات انفجار و آتش سوزی گسترده در این  کارگاه ،گفت: ساعت ۱۳و ۳۶ دقیقه ظهر پنجشنبه یکم مهرماه ۱۴۰۰ یک مورد آتش سوزی گسترده در خیابان محراب به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد.

او افزود: با توجه به حساسیت حادثه و مجاورت این کارگاه با منازل مسکونی، بیش از ۳۰ آتش نشان از 6 ایستگاه عملیاتی با 10 خودروی پشتیبانی از جمله خودرو حامل کف و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند .

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز عنوان کرد: آتش سوزی در یک کارگاه ۲۰۰ متری به وقوع پیوسته بود که با کاربری انبار، فروش و شارژ سیلندرهای ال پی جی فعالیت می کرد و تعداد زیادی سیلندرهای گاز مایع ۱۱ کیلویی، پیک نیکی و ۵۰ کیلویی در آن نگهداری می‌شد.

قانع ادامه داد: این کارگاه در منطقه مسکونی و به صورت غیرمجاز فعالیت می کرد که نشت گاز از یک سیلندر در مجاورت شعله باز منجر به انفجارهای شدید و پی در پی  شده و خساراتی را به منازل مسکونی وارد کرده بود.

قانع گفت: شعله های آتش تمامی کارگاه را در بر گرفته و احتمال سرایت به منازل و انفجار بقیه سیلندرها نیز وجود داشت، از این رو تیم مهار آتش با تقسیم شدن به چند گروه ضمن تخلیه ساکنین از منازل به کنترل و مهار این آتش سرکش اقدام کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز بیان کرد: این آتش سوزی هولناک سه شهروند ( سه کارگر کارگاه) را نیز دچار سوختگی شدید کرد که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

قانع افزود: آتش نشانان با خنک سازی محل و سیلندر های موجود و پاشش آب از شعاع ایمن موفق شدند آتش را تحت کنترل خودشان در بیاورند.

وی گفت: در حین این عملیات سنگین و حساس، تیم های عملیاتی با انفجار و آتش سوزی پی در پی ۱۲ مخزن گاز ال پی جی مواجه بودند.

قانع بیان کرد: در حال حاضر و با تلاش آتش نشانان  آتش خاموش شده و نیروها مشغول ایمن سازی محل و لکه گیری و جابجا کردن سیلندرها هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha