هدف از اجرای جشنواره فضای مجازی، ترغیب و تشویق خانواده‌ها به ورزش است

تهران - ایرنا - هشتمین دوره مسابقات ورزش در فضای مجازی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس از سوی سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی آجا برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم علی زاهدیان در خصوص مسابقات ورزشی در فضای مجازی گفت: هیات ورزش در فضای مجازی ارتش افتخار دارد که از  ابتدای سال۱۳۹۹ تاکنون ۷ دوره جشنواره مسابقات فرهنگی ورزشی را با شعار "ورزش در ارتش هیچگاه تعطیل نیست "را برگزار کند. این مسابقات توسط سازمان تربیت بدنی ارتش به مناسبت های مختلف در طول سال انجام شده که شاهد برگزاری هشتمین دوره آن هستیم.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونا جشنواره فضای مجازی را در سه بخش عمده تقسیم کردیم که در بخش اول ورزش های همگانی شامل پیاده روی و کوهپیمایی را مد نظر قرار دادیم. شرکت کنندگان در این بخش با ساخت کلیپ ورزشی در مدت زمان ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه که خودشان به همراه خانواده در آن نقش اصلی را ایفا می کنند می توانند با ارسال به دبیرخانه جشنواره در این دوره از مسابقات حضور داشته باشند.

رئیس هیات ورزش در فضای مجازی ارتش تصریح کرد: در بخش دوم، حرکات و مهارت های ورزش در خانه است که تا امروز ۷ دوره آن را با موفیقت و استقبال چشمگیر خانواده ها برگزار کردیم و شرکت کنندگان می بایست در منزل ورزش های خلاقانه انجام دهند و برای ما ارسال کنند. بخش سوم هم مربوط به مسایل علمی، ورزشی است که به صورت پرسش و پاسخ سوالات ورزشی بوده که از این طریق هم می توانند در هشتمین دوره جشنواره فضای فجازی گرامیداشت هفته دفاع مقدس حضور داشته باشند.

امیر سرتیپ دوم علی زاهدیان در ادامه خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، این جشنواره از امروز ۱ مهرماه همزمان با آغاز برنامه های هفته دفاع مقدس شروع خواهد شد و انشاله ۷ مهرماه در بهشت زهرا و در قطعه شهدای دفاع مقدس، مراسم اختتامیه را برگزار خواهیم کرد و قرعه کشی ها و اعلام برندگان نیز در همان فضا آنجا انجام خواهد شد.

رئیس هیات ورزش در فضای مجازی ارتش در پایان خاطر نشان کرد: هدف از اجرای جشنواره فرهنگی ورزشی فضای مجازی، ضمن تولید محتواهای ورزشی، ترغیب و تشویق مردم به ورزش کردن به ویژه توسعه ورزش های همگانی است و  بهترین نفرات این مسابقه مورد قضاوت داوران سازمان تربیت بدنی ارتش قرار می گیرند و به نفرات برتر و به یُمن چهل و یکمین سالگرد هفته دقاع مقدس جمهوری اسلامی ایران ۴۱ جایزه  اهدا می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha