مکتب امام خمینی  انسان‌های بزرگ مانند شهدا را پرورش داد

تهران - ایرنا- معاون رئیس جمهوری ورییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مکتب امام خمینی (ره) را مکتبی ارزشمند برای پرورش و ساختن انسان‌های بزرگ مانند شهدا دانست.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» روز پنجشنبه در هفته دفاع مقدس در  مراسم رهروان حسینی زائران حسینی در حرم معمار کبیر انقلاب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: دفاع مقدس یک فرصت بزرگ و دریچه ای برای مومنین است که در مسیر ایثار و شهادت عشق بازی می‌کنند.

وی افزود: جنگ تحمیلی ما جنگ مرزی بود و اجباراً در وسط معرکه جنگ نیافتاده بودیم و این خیلی مهم است که جمعی داوطلبانه بخواهند به میدان جنگ بروند و در این مسیر قرار گیرند.

 قاضی زاده هاشمی در ادامه بیان کرد: ما انسان متدین زیاد داریم اما آن مومن متدینی که در معرکه تیر، ترکش، خمپاره و انفجار حاضر شود و سینه خودش را آماج گلوله قرار دهد کم است و ما هرچقدر از مقام ایثار و شهادت بگوییم کم گفته‌ایم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به شخصیت والای امام خمینی (ره) تصریح کرد: امام خمینی (ره) همه ما و جهان را زنده کردند. چراکه نگاه جدیدی به عالم دادند. چهارصد سال دنیای مادی تلاش کرد که بگویید خدایی وجود ندارد و دوران دین تمام شده است، اما امام خمینی(ره) وقتی آمدند خداوند رحمان را بستر امور جامعه قرار داده و حرکتی نو برای بشر و بشریت آغاز شد. شاید بشود جهان را به دو دوره قبل و بعد از امام خمینی (ره) تقسیم کرد. دین مبین اسلام به عنوان مسیر رهایی و سعادت اسلام آماده بود اما به دلیل اینکه دست حکومت های نااهل افتاده بود، در عمده جهان اسلام یک خموشی فراگیر وجود داشت. در گوشه کنار حوزه علمیه یا مدرسه صحبت از دین می شد، امام خمینی (ره) بودند که اسلام را بستر اداره کشور کردند و نشان دادند که روش زندگی و اداره کشور بی بدیلی وجود دارد و این را به همه عالم عرضه کردند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) با خلوص نیتی که داشتند خداوند رحمان به ایشان نفوذ کلام دادند و قلب های آماده و مهیا شده به ایشان پیوستند و یک صف آهنی در مقابل تمام سختی های دنیا تشکیل دادند.
دکتر قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: ما امروز پس از چهل سال در امتداد آن حرکت بزرگ امام خمینی (ره) و شهدا در حال گام برداشتن هستیم و پرچم داران آن خانواده های معظم ایثارگران هستند. کسانی که یک بار نشان دادند اهل گذشتن از جان خویش هستند و آثارش در جسم و جان آن ها نیز وجود دارد. این جامعه هم پیشرو و هم پرچمدار و الگو است و باید به دیگران نشان بدهد که چگونه می تواند انسانی را بسازد.

به گزارش ایرنا، مراسم پویش ویلچررانی، دوچرخه سواری و پیاده‌روی جانبازان از حرم شاه عبدالعظیم تا حرم امام خمینی (ره) صبح امروز پنجشنبه یکم مهر ماه با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، داوود نورچه ای مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید مستجاد حسینی مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگراندو جمعی از مدیران ستادی و استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha