معاون دادستان کشور: بی‌توجهی به ظرفیت‌های داخلی عامل توقف تولید است

گنبدکاووس - ایرنا - معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه معتقد است که روند طولانی پاسخگویی در ادارات دولتی و بی‌توجهی برخی مسوولان به ظرفیت‌های داخلی و تولید کنندگانی که دلسوزانه به دنبال رونق تولید داخلی هستند از عوامل اصلی در توقف تولید است.

سعید عمرانی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از برخی واحدهای تولیدی گنبدکاووس در شرق استان گلستان به خبرنگاران اظهار داشت: درحالی که باید به‌دنبال استفاده از پتانسیل‌های داخلی و حمایت از تولید کنندگان باشیم اما شاهدیم این افراد زمان زیادی را پشت درهای مدیران معطل می‌مانند و حتی گاهی پاسخ منفی می‌شنوند.

وی با تاکید برضرورت اصلاح این رویه‌ها در ادارات دولتی به منظور پیشگیری از ضربه وارد شدن به توان و تولید داخلی، افزود: بر اساس دستور ریاست قوه قضاییه، دستگاه قضایی با اینگونه روندها که سبب عقب افتادگی تولید داخلی می‌شود، بشدت برخورد خواهد کرد.

عمرانی با بیان اینکه قوه قضاییه در حمایت از تولید کنندگان داخلی مصمم است، بیان داشت که اصلاح قوانین و بروکراسی‌های اداری، کم کردن روند برخوردهای نهادهای نظارتی و کمک همه جانبه به تولید کنندگان باید برنامه اصلی همه مدیران، مسوولان ادارات و سازمان‌ها باشد تا کشور در مسیر خودکفایی قرار گیرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه همچنین گفت که امروز شاهد پروژه عظیمی از چرخه تولید مرغ مادر و تخم مرغ در گنبدکاووس هستیم که توانسته روزانه ۲۰۰ تن تخم مرغ و ۱۵۰۰ تن نهاده برای مصرف طیور روانه بازارهای داخلی نماید که این موضوع باعث غرور و افتخار است.

رییس کل دادگستری گلستان نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت که حمایت از تولید کنندگان اولویت اصلی مجموعه دستگاه قضایی زیرا تولید در نخستین قدم منجر به ایجاد اشتغال می‌شود و این استان باتوجه به ظرفیت‌های بسیاری که در کشاورزی دارد، می‌تواند در این بخش و صنایع مرتبط با آن گام‌های بلندی بردارد.

حیدر آسیابی افزود: دادگستری گلستان به منظور حمایت از تولید داخلی با بازدید از صنایع، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی تلاش دارد بروکراسی اداری را حذف و با تشکیل جلسات مستمر در این نهاد، تولید کنندگان را در مقابل مدیران قرار دهد تا مشکلات هرچه سریعتر رفع شود.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت و داشتن افزون بر ۱۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از شهرستان‌های مهم تولیدات بخش کشاورزی در استان گلستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha