کلنگ ساخت فرهنگسرای آلاشت به زمین زده شد

ساری - ایرنا - ساخت فرهنگسرا و خانه محله آلاشت به منظور ایجاد فضاهای آموزشی و فرهنگی در قالب پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری مازندران آغاز شد.

به گزارش ایرنا، پروژه فرهنگسرا و خانه محله آلاشت به عنوان یکی از پروژه‌های تعریف شده در طرح بازآفرینی شهری کشور روز پنجشنبه با حضور  نماینده ولی فقیه در مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، مسئولان شهرستان و اعضای مدیریت شهری آلاشت با به زمین زدن کلنگ این طرح و صدور پروانه توسط شهرداری آغاز شد.

عضو شورای ششم شهر آلاشت در حاشیه این مراسم درباره ساخت فرهنگسرای این شهر به خبرنگار ایرنا گفت: این فرهنگسرا قرار است با مساحت ۷۳۶ متر و در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۱۴۳ متر از محل اعتبارات شرکت بازآفرینی‌ شهری ساخته شود.

اسفندیار قاسم‌پور افزود: برآورد اولیه ساخت این فرهنگسرا و خانه محله ۶۲ میلیارد ریال است. تهیه زمین و صدور پروانه نیز توسط شهرداری آلاشت انجام  شد.

وی اظهار کرد: این فرهنگسرا با فضاهایی فرهنگی و هنری برای برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی، نمایشگاه و سالن همایش طراحی شده که با توجه به گردشگرپذیر بودن آلاشت و هویت فرهنگی این شهر می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در ۶ ماه نخست سال ایجاد کند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز در مراسم کلنگ‌زنی این فرهنگسرا با بیان این‌که پروژه‌های بازآفرینی شهری از سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری است، گفت: این پروژه‌ها  به سرعت در کشور با هدف توزیع عادلانه زیرساخت‌ها اجرا می‌شود و امروز نیز یکی از همین پروژه‌ها در آلاشت آغاز شد.

سید محمد نظری افزود: تا کنون در قالب پروژه‌های بازآفرینی شهری هر طرحی که تعریف شد با تخصیص صد در صدی اعتبار همراه بود. برای فرهنگسرای آلاشت نیز برنامه‌ریزی این است که در شرایط عادی طی ۲۴ ماه به سرانجام برسد.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری مازندران گفت: شهرداری آلاشت پروانه ساخت را صادر کرده و پیمانکار پروژه احتمالا تا سه هفته انتخاب می‌شود و پس از آن به سرعت عملیات اجرایی پروژه آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت بافت آلاشت در فهرست بافت‌های باارزش کشور آمادگی داریم که همه اقدامات مربوط به این پروژه و برخی طرح‌های دیگر این شهر در حوزه بازآفرینی را با هماهنگی میراث فرهنگی انجام دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از افزایش سهمیه قیر برای شهرداری آلاشت نیز خبر داد و گفت: برای حل مشکل آسفالت شهرداری در یک نوبت مقداری قیر به شهرداری آلاشت اختصاص یافت که با توجه به درخواست جدید برای افزایش سهمیه، در صورت تسویه ۳۰۰ تن دیگر قیر برای بهسازی معابر آلاشت در نظر می‌گیریم.
مسئولان و مدیران استان مازندران و شهرستان سوادکوه  با هدف شرکت در بیست‌ویکمین یادواره ۲۲ شهید آلاشت و علما و ایثارگران این شهر به این شهر سفر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha