فرماندار : گنبدکاووس به هنرستان ورزش نیاز دارد

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت که این شهرستان مرزی با توجه به ظرفیت‌ و استعدادهای ورزشی فراوان در رشته‌های مختلف از جمله والیبال، سوارکاری، ورزش‌های رزمی و انفرادی نیاز به احداث یا راه‌اندازی یک هنرستان ورزشی دارد.

عبدالقدیر کریمی روز پنجشنبه درجلسه شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس اظهار داشت که مدارس این شهرستان فعالیت خود را با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله و پیشگیری از کرونا و به‌صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) از سوم مهرماه آغاز خواهند کرد.

وی با قدردانی از همکاری آموزش و پرورش گنبدکاووس با ستاد کرونا، برلزوم استمرار این همکاری‌ها تاکید کرد و گفت: باتوجه به شرایط بسیار سخت و آزار دهنده‌ای که در پیک پنجم شیوع کرونا کشور، استان و این شهرستان تجربه کرد، مجموعه آموزش و پرورش باید با حساسیت بالا، مراقبت سلامتی همه دانش آموزان، خانواده‌ها و معلمان باشد.

کریمی با اشاره به خرید ۸۰ کپسول اکسیژن که چند روز پیش توسط فرهنگیان گنبدکاووس برای استفاده بیماران کرونایی اهدا شد، افزود: کمک به همنوع از سوی جامعه فرهنگیان قابل تقدیر بوده و دارای ارزش معنوی بالایی است.

وی از شهرداری گنبدکاووس خواست تا با آموزش و پرورش این شهرستان برای صدور مجوز تجاری سازی بخشی از فضای مازاد مدارس و تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مدرسه همکاری بیشتری داشته باشد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: فرمانداری نیز در چند سال اخیر از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای اعتبارات خوبی در اختیار آموزش و پرورش قرار داده و تلاش داریم از ظرفیت نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات ملی کمک بگیریم.

کریمی همچنین با اشاره به نشست دیروز مدیران گنبدکاووس با مجموع نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی، از مدیران ادارات و نهادها بویژه آموزش و پرورش خواست تا کمبودها و نیازهای این حوزه را برای پیگیری از سوی مجمع نمایندگان استان به این فرمانداری اعلام نمایند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین جلسه با تبریک هفته دفاع مقدس و شروع فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: مدارس این شهرستان برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا فعالیت خود را از سوم مهر ماه به صورت حضوری و مجازی آغاز خواهند کرد.

کمال الدین نظرنژاد افزود: مدارس روستایی و عشایری گنبدکاووس با جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۰۰ نفر و تعداد دانش آموز هر کلاس ۱۵ نفر به صورت حضوری از سوم مهرماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی اضافه کرد: فعالیت سایر مدارس فعلا به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) و از هفته دوم آبان ماه فقط حضوری خواهد بود ضمن اینکه برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی هنرستان‌ها و مدارس کار دانش‌ها نیز حضوری است.

نظرنژاد از شهرداری گنبدکاووس خواست تا در صدور مجوز برای تجاری سازی چند آموزشگاه این شهر که مقدمات آن فراهم شده، تسریع نماید ضمن اینکه با توجه به همکاری خوب خیرین مدرسه ساز این شهرستان و برخی کمبودهای فضای آموزشی در حوزه شهر، نیاز به زمین مناسب داریم که شهرداری می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین از ثابت بودن شهریه مدارس هیات آمنایی این شهرستان درسال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: امسال شهریه مدارس ابتدایی سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، مدارس متوسطه دوره اول چهار میلیون ریال و مدارس متوسطه دوره دوم چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس واقع در شرق استان گلستان افزون بر ۸۷ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد که در ۵۱۰ آموزشگاه تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha