ادعای ائتلاف سعودی از حمله موشکی یمن به جنوب عربستان

تهران- ایرنا-ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان روز پنجشنبه با تأیید حمله موشکی انصارالله یمن به جنوب عربستان، مدعی رهگیری و انهدام آن شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از ائتلاف سعودی، مدعی شد:یک موشک بالستیک به منطقه «جازان» در جنوب عربستان شلیک شده است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هنوز واکنشی به این حمله ادعایی اعلام نکردند.

این ائتلاف به نوع و زمان دقیق این حمله اشاره‌ای نکرده است.

 ائتلاف سعودی در ۲ روز گذشته بارها اعلام کرده است که مناطق جنوبی این کشور هدف چندین پهپاد ارتش و کمیته‌های یمنی قرار گرفته است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن همواره تأکید کرده است که حملات به کشورهای متجاوز تا زمانی که حملات آنها به کشورش متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

این حملات پس از هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha