قهرمانان مازندرانی پارالمپیک توکیو تجلیل شدند

ساری - ایرنا- قهرمانان مازندرانی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو امروز پنجشنبه طی آئینی با حضور جمعی از مسئولان استانی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، از کاروان ۵۹ نفره پارالمپیکی ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو که با نام کاروان سردار دل‌ها در این رقابت‌ها حضور یافته بود، ۶ ورزشکار اهل مازندران بودند که ۲ نفر از آن‌ها در رشته‌های انفرادی و چهار نفر در رشته‌های گروهی حضور داشتند. از این ۶ ورزشکار نیز پنج نفرشان پارالمپیک را با کسب مدال به پایان رساندند. چهار مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش ورزشکاران مازندرانی در رقابت‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ بود. مازندرانی‌ها با کسب ۳ طلا از والیبال، یک طلا در جودو و یک نقره در رشته تیراندازی با کمان سهم ورزش این استان در مدال‌آوری ایرانی‌ها را افزایش دادند.

 در این مراسم که در سالن همایش های اداره کل بهزیستی مازندران در ساری برگزار شد ، از رمضان بیابانی در تیراندازی با کمان، وحید سعادتی در بسکتبال با ویلچر، محمدرضا خیرالله‌زاده در جودو نابینایان و کم‌بینایان، مرتضی مهرزاد، رمضان صالحی و مجید لشکری اعضای تیم ملی والیبال نشسته به عنوان ورزشکاران مازندرانی حاضر در رقابت‌های پارالمپیک توکیو تقدیر شد.

قهرمانان مازندرانی پارالمپیک توکیو تجلیل شدند

مدیرکل بهزیستی مازندران در این آیین، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ضمن تقدیر از تلاش‌های ورزشکاران مازندرانی حاضر در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: عملکرد ورزشکاران مازندرانی در این دوره از رقابت ها بسیار مطلوب ارزیابی می شود و مسئولان و جامعه بهزیستی استان قدردان تلاش های این عزیزان هستند.

فرزاد گوهردهی افزود: اداره کل بهزیستی مازندران با تمام قوا و البته در حد بضاعت برای رفع مشکلات ورزشکاران معلول استان در تلاش است و از تلاش های تمام این عزیزان که با دلاوری پرچم ایران اسلامی را در مسابقات پارالمپیک توکیو به اهتزار درآوردند، قدردانی می شود.

وی ادامه داد: ۶۱ هزار نفر با معلولیت های مختلف تحت پوشش بهزیستی مازندران هستند که از این تعداد ۲۶ هزار نفر دارای مشکلات جسمی و حرکتی هستند.

گوهردهی با اعلام این که ۳۸ هزار نفر در مازندران از خدمات مستمر بهزیستی بهره مند هستند، گفت : ۱۱۴ مرکز توانبخشی و آموزشی در استان به پنج هزار و ۷۰۲ فرد تحت پوشش خدمات مراقبتی ارایه می دهد.

وی افزود : در استان مازندران یک هزار و ۱۱۷ نفر دارای معلولیت شدید و یک هزار و ۱۰۰ نفر هم دارای ضایعه نخایی هستند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به افزایش مستمری معلولان از تیر ماه سال جاری ، گفت : در حال حاضر به معلولان مشمول دریافت مستمری در استان مبلغ ۱۰ میلیون ریال به صورت ماهانه پرداخت می شود.

وی افزود : در حال حاضر ۵۴ نفر از توان خواهان و هشت هزار و ۲۰۰ معلول واجد شرایط مازندرانی پشت نوبت برای دریافت مستمری بهزیستی هستند.

گوهردهی با بیان اینکه در سال گذشته ماهانه ۹۶ میلیارد ریال به افراد مشمول از سوی بهزیستی مازندران مستمری پرداخت می شد، گفت که این رقم در سال جاری به ۱۶۵ میلیارد ریال در یک ماه افزایش یافته است.

قهرمانان مازندرانی پارالمپیک توکیو تجلیل شدند

مجید لشکری، والیبالیست قائمشهری تیم ملی والبیال نشسته به نمایندگی از ورزشکاران مازندرانی پارالمپیک ۲۰۲۰ در این آیین گفت: در سال های گذشته وعده های زیادی در ارتباط با رفع چالش بیکاری ورزشکاران معلول داده شد که امیدواریم این بار این وعده دادن‌ها به پایان برسد و برای این قهرمانان مازندرانی شغل مناسب ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال نشسته جمهوری اسلامی ایران برای آمادگی جهت حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ در ۱۸ اردو طی ۱۰ ماه شرکت داشتند و در عمل می بینیم وقت دیگری برای کسب درآمد و تامین هزینه زندگی وجود ندارد و از مسوولان می‌خواهیم که مشکل اشتغال این ورزشکاران را هرچه زودتر حل کنند.

مازندران علاوه بر حضور پررنگ و برجسته ورزشکاران در رقابت‌های المپیک، در ادوار مختلف پارالمپیک نیز طی دو دهه اخیر مدال‌های خوش‌رنگی را کسب کرد. ورزشکاران معلول این استان طی دو دهه اخیر در رشته‌های والیبال نشسته، وزنه‌برداری، فوتبال هفت نفره، جودو و تیر و کمان حضوری اثرگذار برای کاروان پارالمپیکی ایران داشتند.

نگاهی به عملکرد مازندرانی‌ها در ادوار مختلف پارالمپیک نشان می‌دهد که تا کنون ۱۸ مدال شامل ۱۰ مدال طلا و هشت مدال نقره پنج دوره اخیر این رقابت‌ها توسط ورزشکاران معلول مازندرانی وارد این استان شده است که از این تعداد سه مدال در رشته‌های انفرادی و ۱۵ مدال در رشته‌های گروهی به دست آمده است.

در رشته‌ والیبال نشسته رمضان صالحی با سه طلا و ۲ نقره، مجید لشکری با ۲ طلا و یک نقره، مرتضی مهرزاد با ۲ طلا و سعید ابراهیمی با یک طلا و ۲ نقره، پرافتخارترین چهره‌های مازندرانی ادوار مختلف پارالمپیک هستند. به عبارتی دیگر ۱۳ مدال پارالمپیکی مازندران توسط همین چهار والیبالیست به گنجینه افتخارات ورزشی مازندران افزوده شده است. محمد خراط و لطف‌الله جنگجو نیز در المپیک ریو ۲۰۱۶ دو مدال نقره با تیم فوتبال هفت نفره ایران کسب کردند. مدال طلای وزنه‌برداری پارالمپیک پکن ۲۰۰۸ توسط حمزه محمدی، مدال طلای محمدرضا خیرالله‌زاده در رشته جودو و مدال نقره رمضان بیابانی در رشته تیراندازی با کمان از پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ نیز مدال‌های انفرادی پارالمپیکی مازندران هستند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha