امام جمعه: توریسم درمانی ایلام بدلیل هم مرزی با عراق باید تقویت شود

ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: صنعت توریسم طبیعی و درمانی این استان با توجه به هم مرزی با کشور عراق باید تقویت شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز پنجشنبه در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ایلام با وجود برگزاری و میزبانی آیین اربعین اما سهم اقتصادی و درآمدی از این مراسم گسترده و پرشور مردمی ندارد.

وی افزود: در شهرستان مرزی مهران ایجاد یک بازارچه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی ضرروی به نظر می‌رسد و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در این زمینه زیرساخت‌های لازم را فراهم آورد.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: یکی دیگر از پتانسیل های استان ایلام دفاع مقدس، حماسه بی بدیل نوزدهم دی ماه ۱۳۵۹ است که حضور و مشارکت گسترده عشایر استان در این عملیات مبادلات جنگ را به هم زد و باید این واقعه به عنوان روز ملی عشایر در جنگ در تقویم ملی ثبت شود.

وی اضافه کرد: استان ایلام با وجود ظرفیت‌های گسترده تاریخی، طبیعی، مذهبی، گردشگری، دفاع مقدس و اربعین اما مشکل و معضل عدیده بیکاری، تورم و مهاجرت دارد که برای رفع این مشکلات نیازمند توجه ویژه دولتمردان به استان ایران ایلام هستیم.

به گزارش ایرنا، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس از بازارچه صنایع دستی ایلام دیدن کرد که در این بازدید و با نظر مساعد وی، اجاره بهای غرفه های بازارچه صنایع دستی شهر ایلام به علت شیوع ویروس کرونا و کسادی در بازار تا پایان سال جاری بخشیده شد.

سید عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه در سفری یکروزه وارد ایلام شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام، دیدار از بازارچه صنایع دستی و هتل گردشگری ایلام، دیدار از زیرساخت های گردشگری سد سیمره، دیدار و بررسی وضعیت روستای تاریخی و هدف گردشگری سرابکلان شهرستان از جمله برنامه های ضرغامی در سفر به شهرستان های سیروان و بدره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha