۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84481333
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی مازندران نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با اعلام ورود سامانه جدید بارشی به استان از فردا جمعه و کاهش دمای هوا ، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق مختلف این استان هشدار داد.

به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی مازندران روز پنجشنبه با اعلام هشدار سطح زرد، پیش‌بینی کرد که با استقرار جریانات مرطوب و خنک شمالی، شرایط جوی مازندران از جمعه شب تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده علاوه بر بارش متناوب باران گاهی به صورت رگباری، با وزش باد نسبتا شدید، کاهش محسوس دما، احتمال وقوع رعد و برق همراه است.

در این اطلاعیه تاکید شده است که سامانه جدید بارشی که مناطق مختلف مازندران بویژه مناطق ساحلی، جلگه‌ای و دامنه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، علاوه بر احتمال آبگرفتگی در معابر عمومی، در ارتفاعات و محورهای کوهستانی با کاهش دید همراه است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی مازندران، با استقرار جریانات خنک شمالی، دمای هوا نیز در طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه‌ای تا هشت درجه و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز تا ۱۳ درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

در این اطلاعیه ضمن تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از آبگرفتی معابر، از شهروندان نیز خواسته شده است تا در این مدت از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جاری در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری است که گاهی با افزایش ابر همراه می شود و از بعد از ظهر نیز احتمال رگبار پراکنده باران و وزش باد وجود دارد. هوا در ارتفاعات مازندران نیز امروز صاف تا نیمه ابری است که با افزایش نسبی  دما و وزش باد همراه می شود. بیشینه دما طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بین ۲۶ تا ۳۰  و در ارتفاعات نیز بین ۲۲ تا ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.

شرایط جوی استان در روز جمعه هم صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی شده است که از اواخر روز بتدریج ابری می شود که با وزش باد نسبتاً شدید، رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده همراه خواهد شد. بیشینه دما در استان نیز روز جمعه بین ۲۵ تا ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش‌بینی شده است.

طبق پیش بینی هواشناسی، شرایط جوی مازندران در روزهای شنبه و یک شنبه هفته آینده ابری خواهد بود که با کاهش دما، گاهی با بارندگی، وزش باد نسبتاً شدید و احتمال وقوع رعد و برق همراه می شود. در ارتفاعات نیز به خاطر مه گرفتگی ، شهروندان شاهد کاهش دید خواهند بود. بیشینه دمای هوا نیز در این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای به ۲۰ تا ۲۶ و در ارتفاعات نیز به ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

شرایط جوی مازندران در روز دوشنبه هفته آینده نیز ابری پیش بینی شده که از اواخر روز با افزایش ابر بویژه در غرب استان و بارش پراکنده باران همراه می شود. بیشینه دما در این روز نیز در مناطق ساحلی و جلگه ای به ۲۲ تا ۲۸ و در ارتفاعات به ۱۷ تا ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران ، دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرمترین ساعت به ۳۱ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته تغییری ندارد.

جدول داده‌های آماری هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که بندرامیرآباد با ۳۳ و آلاشت و سیاه بیشه با ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین شهرهای مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند. 

طبق جدول پیش‌بینی دریایی پنج روزه هواشناسی مازندران، وضعیت دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه با موج کوتاه و باد متوسط همراه است ، اما با تقویت جریانات خنک شمالی، دریای خزر از شنبه تا دوشنبه هفته آینده مواج و طوفانی است و طول ارتفاع موج نیز در نخستین روز از هفته آینده به ۲.۲ و در روز یکشنبه تا سه متر و در روز دوشنبه نیز تا ۱.۵ متر پیش‌بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha