جهاد دانشگاهی هفت مرکز واکسیناسیون در استان بوشهر راه‌اندازی می‌کند

بوشهر- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: این مجموه براساس تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار است هفت مرکز واکسیناسیون در این استان راه‌اندازی کند.

به گزارش ایرنا، علی احمدی زاده روز پنجشنبه  در آیین افتتاح مرکز واکسیناسیون خورموج افزود: از این شمار تاکنون ۲ مرکز در بوشهر( مصلای نماز بوشهر و منطقه تنگک) و یک مرکز نیز در دشتی راه‌اندازی شده است و مابقی نیز اوایل هفته آینده در دشتستان، کنگان و گناوه فعال خواهند شد.

وی، هدف از راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون را سرعت بخشی در روند تزریق واکسن کرونا اعلام کرد.

وی بیان کرد: مرکز واکسیناسیون تنگک ظرفیت روزانه تزریق ۸۰۰ دُز واکسن دارد اما در زمان حاضر به دلیل استقبال کم مردم کمتر از نیمی از این ظرفیت روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دُز واکسن تزریق می‌شود این درحالی است که با توجه به ضرورت و اهمیت رسیدن به ایمن سازی ۷۰ درصدی باید مردم استقبال بیشتری از واکسیناسیون داشته باشند.

احمدی زاده در باره مرکز واکسیناسیون دشتی گفت: این مرکز ظرفیت روزانه هزار دُز واکسن دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر افزود: این مراکز همه روزه به صورت ۲ شیفت صبح از ساعت ۸  تا ۱۳ و بعدازظهر ساعت ۱۷ تا ۲۱ فعال و به مردم خدمات رسانی خواهند کرد.

وی یادآور شد: پیش از این نیز جهاد دانشگاه اقدام به راه‌اندازی یک آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر کرد که تاکنون هشت هزار تست با تعرفه دولتی در این استان انجام داده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اگر چه در پیک پنجم شمار مرگ و میرها ناشی از شیوع ویروس کرونا در شهرستان و استان بوشهر زیاد بود اما کادر درمان همچون دوران دفاع مقدس تمام تلاش‌های خود را به کار گرفتند و با روحیه‌ای جهادی به‌ یاری مردم آمدند.

غلامحسین کرمی ضمن ابراز امیدواری نسبت به ریشه‌کن شدن ویروس کرونا افزود: راه اندازی مرکز جدید واکسیناسیون دشتی نقش موثری در سرعت بخشی روند تزریق واکسن دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha