حفظ  سلامت دانش آموزان در فرایند بازگشایی مدارس اولویت دارد

گناوه - ایرنا - مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: حفظ و تضمین سلامت دانش آموزان، معلمان و اولیا در فرایند بازگشایی مدارس به صورت حضوری در اولویت این مجموعه قرار دارد.

به گزارش ایرنا، اسکندر احمدی روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان افزود: ستاد ملی کرونا یک الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی برای بازگشایی مدارس در اختیار آموزش و پرورش و مدارس قرار داده است که بر اساس آن برنامه‌ریزی و عمل خواهد شد.

وی اظهارداشت: رسانه ها برای تنویر افکار و اقناع عمومی بویژه در ترغیب اولیا و دانش آموزان در زمینه بازگشایی مدارس به صورت حضوری و تدریجی و اجرایی کردن هرچه بهتر مصوبه ستاد کرونا  نقش بسزایی دارند و انتظار داریم در این زمینه یار و یاور آموزش و پرورش باشند.

احمدی گفت:  با گذشت حدود ۲ سال از شیوع ویروس کرونا، ضرر و آسیب های زیادی بویژه در امر آموزش و تعلیم و تربیت وارد شده‌است و باید تلاش کنیم که  کلاس‌های درس سال تحصیلی جاری  حضوری و بصورت تدریجی بااولویت حفظ سلامت دانش آموزان، تامین امکانات و اقلام بهداشتی و رعایت دقیق موازین بهداشتی و تسریع در امر واکسیناسیون میسر و برگزار شود.

مدیر آموزش وپرورش گناوه افزود: گرایش تدریس دانش آموزان به سمت فضای مجازی علاوه بر اینکه کیفیت کار معلم را پایین می‌آورد، عدالت آموزشی هم بخوبی اجرا نخواهد شد.

وی اظهارکرد: ستاد پروژه مهر این شهرستان پس از امتحانات خرداد فعالیت خود را آغاز کرده است و برای بازگشایی مدارس تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم اتخاذ و چندین جلسه با مدیران و خدمتگزاران برگزار کرده  است.

احمدی گفت: برنامه ریزی لازم برای تقسیم مدیران و معلمان صورت گرفته و کلاس بندی و ثبت نام دانش آموزان به صورت کامل انجام شده است.

مدیر آموزش وپرورش گناوه افزود: باید همه کمک کنیم تا زمینه بازگشایی مدارس به صورت حضوری و تدریجی را فراهم کنیم و به دانش آموزان و اولیا اطمینان دهیم که پیامد تداوم آموزش به صورت مجازی  آسیب زا خواهد بود.

وی یادآورشد: آیین بازگشایی مدارس در سوم مهر به صورت نمادین در دبیرستان علامه حلی و در ششم مهر زنگ مقاومت در دبیرستان شهید تیموری نواخته خواهد شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که از این مجموع بیش از ۲۰ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha